Ruszyły przetargi. Place zabaw wkrótce.

Zjeżdżalnie, kolorowy statek piracki, huśtawki, trampoliny, to tylko wybrane atrakcje, z których już wkrótce będą korzystać najmłodsi mieszkańcy Sianożęt. Przetarg na wykonanie budowy placu zabaw przy ul. Lotniczej/Kwiatowej został już ogłoszony. Razem z nimi, do zabawy i aktywności fizycznej ruszą też mieszkańcy Ustronia Morskiego.

Tutaj, przy ul. Górnej powstanie nowe miejsce rekreacji i wypoczynku przeznaczone dla różnych grup wiekowych. „Obszar na którym zlokalizowana zostanie inwestycja podzielony zostanie na trzy strefy: z siłownią plenerową, strefą relaksu dla seniorów wraz z zagospodarowaniem zieleni, oraz placem zabaw dla dzieci. Teren zostanie skomunikowany wewnętrznym ciągiem pieszym o nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej, umożliwiającym dogodny dostęp do poszczególnych urządzeń ( w tym osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach) oraz ewentualnym przeznaczeniem na tor nauki na rolkach i rowerkach dla dzieci młodszych. Istniejąca zieleń zostanie poddana gruntownej rekultywacji , a zagospodarowanie terenu zostanie ponadto wyposażone w podstawowe urządzenia komunalne jak ławki, śmietniki i tablice regulaminowe” – mówi wójt Jerzy Kołakowski. Przetarg już ogłoszono. W połowie września poznamy wykonawcę.

Przypomnijmy, planowane koszty inwestycji w przypadku placu zabaw w Sianożętach to kwota: 335.648,65 zł netto, z czego prawie 200.000,00 pochodzić będzie z funduszy unijnych. W Ustroniu Morskim zakres prac inwestycyjnych to wartość 100.000,00 netto, z czego 85.000,00 zł tj. 85 % pokryje Unia Europejska, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Pisaliśmy o tym poniżej:

https://www.ustronie-morskie.pl/4788/wnioski-gminy-ustronie-morskie-wysoko-w-rankingu

https://www.ustronie-morskie.pl/4973/wniosek

Link do przetargu tutaj

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments