Przedszkolaki z wizytą na komendzie. Edukacja i zabawa [FOTO]

Policjanci opowiadają o swojej pracy nawet najmłodszym. Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu odwiedziła kolejna grupa przedszkolaków chcących dowiedzieć się czegoś więcej o służbie w Policji i jej zadaniach, ale też przypomnieć kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

 

Dzieci ze szkół i przedszkoli często odwiedzają jednostkę. Tym razem przywitano najmłodszych z Przedszkola nr 4 w Kołobrzegu. Podczas odwiedzin Policjanci pokazywali najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne – radiowozy, motocykle, i oprowadzali „małych gości” po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadali czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dzieci, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny, ruchu drogowego, czy prewencji oraz czym się zajmują, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych – nie tylko tego policyjnego. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

 

Foto: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments