Pracodawcy Roku 2019 ze statuetkami. Nie tylko sukces biznesowy doceniony [FOTO, FILMY]

KołobrzegInfo TV: W sobotę (5 października) został rozstrzygnięty III Konkurs Pracodawca Roku Pomorza, zorganizowany przez Północną Izbę Gospodarczą w Koszalinie. Zwycięzcy odebrali specjalnie zaprojektowane i wykonane na tę okazję statuetki. Kapituła konkursu przyznała też wyróżnienia firmom z różnych branż.

 

Nowoczesne formy zarządzania zasobami ludzkimi, podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, przestrzeganie prawa pracy, zatrudnianie pracowników z zagranicy, benefity dla pracowników, udział i wspieranie ważnych społecznie przedsięwzięć i akcji charytatywnych, otrzymanie w minionym roku certyfikatów, nagród i wyróżnień w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. organizowanie staży i praktyk dla uczniów i studentów oraz dbałość środowisko naturalne – to cechuje laureatów konkursu „Pracodawca Roku Pomorza 2019”.

W kategorii mikroprzedsiębiorstw do 10 pracowników zwycięzcą została spółka AR Partners. To zespół profesjonalnych doradców w usługach finansowych, który m.in. jest sponsorem Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, w której jednym z zawodników jest pracownik firmy. Wyróżnienia zdobyli: Klinika Medycyny estetycznej DermaArt i IQ Consulting Tomasz Bieńkowski.

 

Wśród firm małych do 50 zatrudnionych laureatem została spółka Kancelaria Doradztwa Podatkowego i Audytu DEBET za nowoczesne systemy komunikacji, a także stabilność kadry, bo bo większość pracuje tu ponad 15 lat pracy. Wyróżnienia zdobyli: Prywatny Gabinet Stomatologiczny Marcin Bogurski i 4Tech.

W kategorii przedsiębiorstw średnich do 250 zatrudnionych tytuł zdobyła firma All Good S.A.W Coffeedesk, która dostarcza ludziom kawę poprzez dwa sklepy internetowe i dwie kawiarnie, a oddziały ma w Kołobrzegu, Warszawie i Szczecinie.
Coffedesk rozpoczęła kampanię „Less Waste”, która przez zniżki zachęca gości kawiarni do korzystania z własnych kubków przy zakupie kawy. Wyróżnienia dla Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EkoWodrol i Q4GLASS, ABJ INVESTORS .

Wśród firm dużych – powyżej 250 zatrudnionych – zwycięzcą została spółka Espersen Koszalin, światowy lider w produkcji filetów, ryb panierowanych, porcji specjalnych, porcji z ciastem francuskim i dań gotowych. Benefity pracownicze to m.in. bezpłatny transport do i z pracy, pakiety medyczne dla całej rodziny oraz dofinansowanie ciepłych posiłków. Nadto wspiera lokalne inicjatywy finansowo lub produktami spożywczymi. Wyróżnione zostały spółki: Kospel i Meden-Inmed.

W kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu tytuł zyskała firma MPS International, która oferuje usługi w zakresie produkcji kosmetyków, butelek i środków czystości. Co roku uczestniczy w akcji „Szlachetna Paczka”, wspiera Fundację Piękniejsze Życie i kluby sportowe. Wyróżnienia zdobyły spółki: AJ Fabryka Mebli i Homanit Polska.

Po raz pierwszy przyznany został tytuł Manager Roku 2019. Jednogłośnie trafiła do Mariana Jagiełkę, założyciela spółki PRO-BUD, która działa w Kołobrzegu od 30 lat.

– Chcieliśmy, z okazji 30-lecia wolnej i demokratycznej Polski, nagrodzić człowieka, który uosabia pozytywne zmiany zachodzące w polskiej gospodarce – twierdzi Roman Biłas, prezes oddziału PIG w Koszalinie. – Ta nagroda to też hołd tym wszystkim, którzy na początku transformacji tworzyli podwaliny zasad wolnorynkowych na terenie Pomorza. Marian Jagiełka kojarzony jest z projektami deweloperskimi i budowlanymi, jak hotel Aquarius w Kołobrzegu, ale także z działalnością dobroczynną na rzecz Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym czy ufundowaniem mieszkań podopiecznym domu dziecka.

Gala wręczenia nagród laureatom kolejny raz odbyła się w przyjaznym również biznesowi Teatrze Variete Muza.

Fot. PIG Koszalin

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments