Poznajcie mistrzów Polski z Kołobrzegu

W Rumii odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w 10 tańcach. Pary taneczne z całego kraju przez dwa dni rywalizowały w sumie w 8 kategoriach wiekowych w kombinacji tańców standardowych i latynoamerykańskich.

Kołobrzeski Klub Amber reprezentowało aż 7 par tanecznych, które wcześniej uzyskały kwalifikację do wzięcia udziału w Mistrzostwach na podstawie wyników w roku 2019.

Podopieczni Adama Króla i Agaty Pilarskiej wytańczyli 4 medale, trzy srebrne i jeden złoty oraz uzyskali nominację do udziału w Mistrzostwach Świata i Europy. W kategorii wiekowej 16-20 lat kołobrzescy tancerze okazali się bezkonkurencyjni i stanęli na dwóch najwyższych miejscach podium. Tytuł Mistrzów Polski przypadł parze Dawid Kurzawa i Kamilla Anuszkiewicz natomiast Vicemistrzami Polski zostali Kacper Greczyński i Nicole Billings. Dawid z Kamillą uzyskali również tytuł Vicemistrzów Polski w kategorii pow.18 lat a Kacper z Nicole ten sam tytuł w kategorii 16-18 lat. Bardzo blisko zdobycia brązowego medalu byli Piotr Skrzypczak i Pola Kowalik, którzy w kategorii 14-15 lat uplasowali się na wysokim 4 finałowym miejscu.

W kategorii pow.18 lat minimalnie otarli się o finał Aleksander Griegier i Hanna Maciejewska, którzy zajęli ostatecznie 7 miejsce tuż za sześcio parowym finałem. Teraz przed tancerzami krótki odpoczynek i kolejne przygotowania do Mistrzostw Polski tym razem w tańcach latynoamerykańskich, które odbędą się w Koninie 14-15 marca.

DAWID KURZAWA i KAMILLA ANUSZKIEWICZ

1 miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii Młodzież Starsza 16-20 lat oraz nominacja do udziału w Mistrzostwach Świata
2 miejsce i tytuł Vicemistrzów Polski w kategorii Dorośli pow.18 lat oraz nominacja do udziału w Mistrzostwach Europy
KACPER GRECZYŃSKI I NICOLE BILLINGS

2 miejsce i tytuł Vicemistrzów Polski w kategorii Młodzież 16-18 lat oraz nominacja do udziału w Mistrzostwach Europy
2 miejsce i tytuł Vicemistrzów Polski w kategorii Młodzież Starsza 16-20 lat
PIOTR SKRZYPCZAK i POLA KOWALIK

4 miejsce w finale w kategorii Juniorzy 14-15 lat
ALEKSANDER GRIEGER i HANNA MACIEJEWSKA

7 miejsce w półfinale w kategorii Dorośli pow.18 lat
FILIP SZCZURYK i ALICJA ANTOS

11 miejsce w półfinale w kategorii Młodzież 16-18 lat
ALEKSY POPOWICZ i ALEKSANDRA ANTOS

18 miejsce w ćwierćfinale w kategorii Juniorzy 14-15 lat
KACPER FELSKI i ALEKSANDRA SOBCZYK

24 miejsce w kategorii Juniorzy 14-15 lat

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments