Poznaj stypendystów sportowych z powiatu

We wtorek 5 maja 2020 roku Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski podpisał listy gratulacyjne tegorocznym stypendystom sportowym.

Z powodu ogłoszonego stanu epidemicznego Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski nie mógł spotkać się i osobiście wręczyć tegoroczne stypendia sportowe uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w roku 2019.

W wyniku analizy ośmiu wniosków, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu 4 zawodników, uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu spełniło wymogi formalne, określone w Uchwale Nr XXVII/199/2017 Rady Powiatu w Kołobrzegu z dnia 10 kwietnia 2017 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania, wstrzymywania i pozbawiania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. Stypendium sportowe przyznane zostało na okres trzech miesięcy. Stypendia wypłacone będą zawodnikom przez okres trzech miesięcy, począwszy od maja do lipca 2020 roku.

 

 

Stypendium I stopnia w wysokości 500 zł otrzymali zawodnicy:

  • Kinga Waleriańczyk – Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny „Sztorm” – IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 w chodzie na 3000 m,
  • Małgorzata Grzywińska – Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny „Sztorm” – IV miejsce w finale B Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 60 m.

Stypendium II stopnia w wysokości 400 zł otrzymali zawodnicy:

  • Aleksandra Słoboda – Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny „Sztorm” – III miejsce w biegu przełajowym na 1500m w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Miłosz Rogala – Gminny Klub Szachowy „Solny” – I miejsce w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć sportowych.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments