Powalone drzewa paraliżują ruch pociągów

Drzewa powalone na tory przez silny wiatr na terenach województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego utrudniają przejazd pociągów.

 

 

Zmiany w komunikacji występują między innymi na liniach Węgliniec – Jelenia Góra, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Szczecin – Kostrzyn. We wszystkich lokalizacjach służby techniczne PLK usuwają drzewa.

Do godziny 14:00 stwierdzono 13 przypadków zmian w komunikacji. W Opolu, Poznaniu i we Wrocławiu powołane zostały specjalne zespoły składające się z przedstawicieli PLK i przewoźników, które nadzorują ruch kolejowy w regionach.

Służby dyżurne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na bieżąco śledzą komunikaty pogodowe. W stałej gotowości jest ponad 160 zespołów szybkiego usuwania usterek. PLK są w kontakcie z przewoźnikami, by w przypadku wystąpienia zmian na sieci prowadzić sprawną komunikację.

Pociągi kierowane są trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Podróżni w pociągach zatrzymanych na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszych podróży.

 

Foto: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments