Porażająca liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w marcu

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i porządek na drogach naszego powiatu. Mimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych jakie grożą za kierowanie pojazdem na tzw. “podwójnym gazie”, funkcjonariusze nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie.
Na terenie powiatu kołobrzeskiego funkcjonariusze Ruchu Drogowego KPP Kołobrzeg tylko w miesiącu marcu zatrzymali 26 nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach publicznych, z czego 13 osób kierowało pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, a w 2 przypadkach kierujący byli po użyciu środków odurzających. Liczba zatrzymanych kierujących jednośladami wyniosła 11 osób. Ponadto, zatrzymano 4 osoby, które kierowały pojazdami pomimo cofnięcia uprawnień, a 2 osoby niestosowały się do zakazu sądowego.

W jednym z ujawnionych przypadków Sąd wydał wyrok w trybie przyśpieszonym, gdzie oskarżony został skazany na karę 15.000 zł grzywny. Wobec mężczyzny orzeczono również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie 5000 zł.

Kierujących prosimy o głęboką rozwagę oraz nie narażanie innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments