Pora odebrać #PASMISTRZOWSKIPLK

Gwoli wyjaśnienia “#PasMistrzowskiPLK” jest to twitter-owa gra, której zasady podobne są do walk bokserskich. Gra powstała po zdobyciu mistrza Polski przez Stelmet w 17/18 i od tego czasu pierwszy zespół, który pokonał Mistrza zdobywa umowny pas, a później kto pokonuje zdobywcę przejmuje ten pas. 13.09.2018 po zwycięstwie Polfarmexu Kutno nad Anwilem Włocławek pas opuścił PLK i trafił do 1 ligi a od 19.01.2019 od zwycięstwa Elektrobud-Investment ZB Pruszków nad GKS Tychy jest w posiadaniu Pruszkowian.

Odrywając się od tych wszystkich internetowych zabaw trzeba napisać, iż Znicz jest drużyną z aktualnie najdłuższą serią zwycięstw w 1 lidze. Na ten moment licznik wskazuje sześć i Nasi “Czarodzieje z Wydm” już w najbliższą sobotę (16.02.2019) o godzinie 18:00 w Hali Milenium niesieni dopingiem Swoich kibiców będą starali się zatrzymać tę serię.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków jest najsłabiej “punktującą” drużyną 1 ligi. I niestety ta “siła ognia” przez kontuzję Karola Kamińskiego została jeszcze bardziej ograniczona. Karol Kamiński nabawił się brzydkiej kontuzji łokcia w ostatnim wygranym przez Znicz 79:45 meczu z Biofarm Basket Poznań. Nawet z nim w składzie Znicz zdobywał średnio jedynie 70,6 punktu na mecz. W związku z absencją Kamińskiego większą rolę w zdobywaniu punktów dostanie zapewne Mateusz Szwed wespół z Michałem Kierlewiczem.

Szwed jest liderem drużyny, jeśli chodzi o średnią zbiórek i z wynikiem 10,44 zbiórki na mecz jest 2 zbierającym w 1 lidze zaraz za Piotrem Niedźwiedzkim. Wynik o tyle niesamowity, iż Mateusz wg oficjalnych statystyk PZKOSZ nie ma nawet dwóch metrów wzrostu (dokładnie 198cm – za stroną PZKOSZ). Poza zbiórkami jest również liderem ligi, jeśli chodzi o średnią ilość przechwytów na mecz (2,61 przechwytu na mecz gdzie 2 w kolejności zawodnik nie osiąga nawet 2 przechwytów – a dokładnie 1,91 przechwytu na mecz należące do Michała Nowakowskiego z Enea Astorii Bydgoszcz). Zajmuje również 8 miejsce w lidze pod względem średniej bloków na mecz (z wynikiem 0,94 bloku na mecz) i jest najniższym graczem pod tym względem statystycznym w pierwszej dziesiątce ligi. Tak dobre wyniki statystyczne pozwalają Mu osiągnąć 4 miejsce w lidze pod względem średniego wskaźnika Eval na mecz w lidze.

Michał Kierlewicz pod nieobecność Karola Kamińskiego będzie w zespole Znicza tym, który najlepiej wymusza przewinienia przeciwnika (średnio 4,39 wymuszonego faulu przeciwnika na mecz i jest to 9 wynik w 1 lidze). Ze swoimi 1,65 przechwytu na mecz znajduję się również w ligowej czołówce w tym ujęciu statystycznym (dokładnie 4 miejsce w lidze).

Wracając do Zespołu Znicza jako całości, trafiają i oddają Oni najmniej w lidze rzutów dwupunktowych (średnio 16 rzutu za 2 pkt. na mecz trafionego i 34,9 rzutu za 2 pkt. oddanego) na najgorszej w lidze skuteczności (46,0%). Lepsze wyniki w rzutach za 3 punkty nie podnoszą ogólnego wyniku rzutów z gry gdzie w oddanych, trafionych i skuteczności z gry Pruszkowianie okupują ostatnie miejsce w lidze. Jeśli przyjrzymy się średniej zbiórek (3 miejsce od końca – 35,1 zbiórki na mecz), asyst (2 miejsce od końca – 15,4 asysty na mecz) i wymuszonych fauli przeciwnika (ostatnie miejsce w lidze – 18,4 wymuszonego faulu przeciwnika na mecz). To w czym tkwi sekret ostatnich wyników znicza? W maksymalnym spowolnieniu gry i szybkich kontrach po wymuszonych stratach przeciwników, w czym Znicz jest znakomity (przechwyty to jedyna pozycja statystyczna, w której Znicz jest niekwestionowanym liderem w lidze z wynikiem 8,7 przechwytu na mecz).

Czy Naszemu zespołowi uda się obronić przed taką grą i narzucimy nasz styl gry? Czy wywalczymy kolejne arcyważne dwa punkty? Warto zobaczyć samemu już w najbliższą sobotę…

Historia zmagań z MAZOWSZANKĄ/ZNICZ BASKET PRUSZKÓW sięga sezonu 1992/93 lecz obejmuje “jedynie” 13 spotkań a w nich delikatną przewagę mają goście 7-6 ale w meczach w Kołobrzegu mamy idealny remis 3-3. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments