Pomysłowi laureaci konkursu “Daj przedmiotom drugie życie” [FOTO]

W środę 27 maja 2020 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu zostały wręczone nagrody laureatom konkursu pt. „Daj przedmiotom drugie życie” pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

 

Konkurs organizowany był w ramach programu OBY Młodzież. Organizatorem konkursu była grupa projektowa młodzieży „Klimat to temat” z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. W konkursie mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania świata przez ludzi oraz zaprezentowanie rozwiązań recyklingowych. Organizatorzy konkursy chcieli pobudzić wyobraźnię uczestników w kierunku pomysłów na wykorzystanie odpadów w życiu codziennym.

 

 

Laureaci konkursu stworzyli fantastyczne przedmioty. Wykorzystane przez nich stare, nieużyteczne rzeczy, odpady, zyskały nowy wygląd i zastosowanie. Po ocenie prac przez komisję konkursową, wyłoniono laureatów konkursu. Miejsce pierwsze zdobył Sebastian Wąsowski, który otrzymał nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł za wykonanie legowiska dla pupila z opony samochodowej. Na miejscu drugim uplasował się Michał Zapołoch, natomiast trzecie miejsce zajął Aleks Monczuński. Obaj Panowie otrzymali talony do sklepu sportowego. Nagrodę główną ufundowała kołobrzeska firma Amberline.

 

Gratulujemy wszystkim osobom, które podjęły wyzwanie, wykorzystały odpady i wykonały nowe rzeczy. Pamiętajmy! Postawmy na ekologiczne życie!

 

Fot. Powiat Kołobrzeski 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments