Pomkniemy do Złocieńca [FOTO]

Malownicze lasy, urokliwe jeziora – to niektóre z atrakcji czekających na rowerzystów na nowo otwartej trasie. W piątek 11 września miłośnicy dwóch kół otrzymali w pełni gotowy i oznakowany szlak z Białogardu do Złocieńca. Był rowerowy rajd, piknik i kino pod chmurką.

 

 

W przedostatni weekend lata wielu mieszkańców Pomorza Zachodniego zdecydowało się na rowerowe wycieczki. Świetna okazja nadarzyła się w pobliżu Połczyna – Zdroju, gdzie oficjalnie otwarto trasę rowerową Białogard – Złocieniec. Wydarzenie rozpoczęło się przejazdem rowerowym z dawnego dworca w Dziwogórze do miejscowości Zajączkowo.

Na mecie w Zajączkowie czekały liczne atrakcje. Były konkursy, zabawy ruchowe oraz nauka wyplatania wianków. Dla dzieci, jak i dla dorosłych. O przyrodzie okolicznych lasów opowiadali pracownicy Nadleśnictwa Połczyn, zaś o bezpieczeństwie na drodze – policjanci, tak ze z Połczyna.

Podróżowanie na rowerze pozwala, by przyjrzeć się przyrodzie, odpocząć, zrelaksować się. Jeśli na co dzień brakuje nam ruchu, to rower jest chyba najlepszą opcją by to zmienić. Stwarzamy komfortowe warunki dla miłośników turystyki rowerowej i jesteśmy przekonani, że skorzystają na tym zarówno nasi mieszkańcy, jak i turyści przybywający na Pomorze Zachodnie – mówiła na otwarciu Anna Bańkowska z Zarządu Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Trasa Białogard – Złocieniec liczy 69 km. Na tej części Starego Kolejowego Szlaku, bo taką nazwę nosi cała trasa, znajdują się liczne zabytki, jak pałac w Rąbinie czy średniowieczny kościół w Lipiu. Nie brakuje restauracji oraz gospodarstw agroturystycznych. Budowa trasy została dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

To jednak nie koniec inwestycji na Starym Kolejowym Szlaku. – Projektując nasze trasy zwróciliśmy szczególną uwagę, by były dostępne dla jak najszerszego grona rowerzystów. Zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych. Zakręty są dobrze profilowane, unikamy stromych podjazdów. Dzięki temu podróż jest naprawdę komfortowa. Do zobaczenia na szlaku – przekonywał członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.

W ostatnich latach w regionie dzięki funduszom europejskim powstało już 208 km tras rowerowych. Obecnie trwa realizacja ok. 300 km tras. Ich łączny koszt to ponad 153 mln zł. W tym roku województwo planuje rozpocząć budowę kolejnych 130 km. Łącznie w województwie powstanie ponad 1100 km tras rowerowych.

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments