Polska liderem albo na peryferiach

W niedzielę (12 maja) odbyła się Konwencja Koalicji Europejskiej. Uczestniczyli w niej liderzy wszystkich ugrupowań wchodzących w jej skład.

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przedstawił główne punkty programu wyborczego. Obiecał między innymi podniesienia płac, skrócenie oczekiwania na wizytę u specjalisty i na SOR-ze Wszystko ma być finansowane dzięki 100 mld zł z Unii, które to zdaniem lidera PO zaprzepaściła partia rządząca.

– Musimy wybrać. Albo silna, dostatnia, demokratyczna Polska w mocnej Europie, albo państwo partyjne na drodze wyjścia z Unii. Albo będziemy jednym z unijnych liderów, albo będziemy dryfować na wschód – mówił Grzegorz Schetyna. Przemówienie wygłosił Bogusław Liberadzki. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego rozpoczął od wyliczenia zrealizowanych obietnic, a także przedstawił w punktach programy do wykonania na przyszłą kadencję.

– Udowodniliśmy, że mamy zdolność koalicyjną. Umiemy pozyskiwać większość dla naszych projektów. To co obiecamy to dotrzymamy – zapewniał europoseł Liberadzki.

Bartosz Arłukowicz zwrócił się z kolei do dzieci i młodzieży, obiecując perspektywę życia w Polsce z możliwością rozwoju i kształcenia. Parlamentarzysta mówił także do seniorów, obiecując system wsparcia zdrowotny i społeczny

– My nowe pokolenie Polaków razem z naszymi córkami, żonami i rodzicami zbudujemy nowoczesną Polskę w Europie – zapewniał emocjonalnie poseł Arłukowicz. Wystąpiła również Elżbieta Polak. Marszałek Województwa Lubuskiego wspomniała pierwsze częściowo wolne wybory 4 czerwca 1989 roku, a także zachęcała do głosowania.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments