Policjant po służbie zatrzymał podpalacza

Policjant z Wydziału Kryminalnego kołobrzeskiej komendy, wracając po służbie do domu, zatrzymał mężczyznę, który podpalił pomieszczenie gospodarcze.

 

Mężczyzna już usłyszał zarzut i za zniszczenie mienia odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w poniedziałkowy poranek zostali powiadomieni o podpaleniu pomieszczenia gospodarczego przy ulicy Zaplecznej.

Stróże prawa ustalili, że nieznany sprawca wszedł do środka, a następnie dokonał podpalenia znajdujących się przedmiotów w środku.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli kryminalistyczne ślady. Funkcjonariusze przejrzeli także monitoring należący do wspólnoty mieszkaniowej. Podczas wnikliwego przeglądania zapisu nagrania ustalili rysopis sprawcy.

Podejrzewany o podpalenie został zauważony na ulicy Piastowskiej przez funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego, który wracał po pracy do domu. Typowany na sprawcę czynu mężczyzna został zatrzymany i osadzony w Policyjnym areszcie.

Mundurowi przedstawili 23-latkowi zarzut zniszczenia mienia wartości blisko 3 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu, lecz nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Sprawa znajdzie niebawem swój finał w sądzie. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje kara do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments