Policjanci przestrzegają turystów przed grą w “kubki”

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu ostrzega “Kubki i cukierki to są oszukańcze gierki” Kolejny raz Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu informowali i przestrzegali turystów oraz mieszkańców Kołobrzegu o grze w trzy kubki. Ostrzegamy! Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze!

 

Na terenie nadmorskiego kurortu znajduje się moc atrakcji, piękne widoki i niespotykane klimaty. Niestety, w niektórych rejonach powiatu, na przykład w Kołobrzegu czy Ustroniu Morskim można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki lub trzy cukierki. Na czym dokładnie polega gra? Prowadząca ją osoba posługuje się trzema kartami lub trzema kubkami. Tasując karty lub zmieniając błyskawicznie ustawienie kubków, daje graczowi – po wpłaceniu określonej kwoty – za zadanie wskazanie wygrywającej karty albo kubka skrywającego kulkę lub cukierek. Jednak najczęściej oszust współpracuje ze „wspólnikami”. Pozoruje grę, a przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy – początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty.

 

Dzisiaj Nasi Policjanci docierali do hoteli i pensjonatów, zostawiając plakaty ostrzegające turystów o grze w „trzy kubki”.
Jeżeli czujesz się zagrożony, potrzebujesz pomocy, dzwoń na numer 112 i powiadom policjantów. Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Przystępując, do gry stracisz pieniądze!.

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments