Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas meczu

W ubiegłą sobotę zgodnie z terminarzem odbył się w Kołobrzegu na stadionie miejskim przy ul. Śliwińskiego kolejny mecz piłki nożnej. Do miasta przyjechali kibice Kotwicy Kołobrzeg i Gwardii Koszalin.

 

 

W związku z imprezą masową, jaką jest niewątpliwie mecz, działania zabezpieczające prowadzone przez kołobrzeskich policjantów rozpoczęły się od wczesnych godzin popołudniowych.

Wieczorem na trybunach stadionu zasiadło 1334 kibiców, w tym 115 kibiców drużyny gości. Przemieszczanie się kibiców przez miasto było objęte nadzorem policjantów. Przy wejściu na imprezę utworzone zostały punkty przesiewowe, gdzie funkcjonariusze przeprowadzali legitymowania i sprawdzenia bagażu. Nie odnotowano zbiorowego naruszenia porządku publicznego.

Jednak w trakcie meczu policjanci zatrzymali 9 osób, które złamały prawo.

Jeden z zatrzymanych (mieszkaniec Warszawy) posiadał przy sobie narkotyki, które zostały ujawnione przez mundurowych w punkcie przesiewowym. Dwóch mężczyzn odpowie z naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Wobec pozostałych skierowano wnioski do Sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia.

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments