Policja zatrzymała dwóch kierujących, którzy nie powinni wyjeżdżać na ulicę. Jeden z nich był pijany

Kołobrzescy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownice. Pierwszy miał 0,6 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień, drugi za to posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w miejscowości Bardy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Opel Astra. Od kierującego, 45-letniego mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że kierujący ma 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania samochodem.

W tym samym dniu funkcjonariusze „drogówki” na terenie miasta Kołobrzeg, podczas statycznej kontroli prędkości zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 46 km/h. Policjanci podczas kontroli ustalili, że 27-letni mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kołobrzegu i obowiązujący do 2023 roku.

O losie obu mężczyzn będzie decydował sąd. Kodeks karny przewiduje za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości karę do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący który nie stosuje się do orzeczonych środków karnych, takich jak zakazy prowadzenia pojazdów musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments