Policja przypomina o pomocy bezdomnym

W związku z coraz niższymi temperaturami i pogarszającą się pogodą Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu wraz z innymi instytucjami i organizacjami, w tym z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kołobrzegu przypomina o pomocy osobom bezdomnym.

 

 

„Nie wspieraj bezdomności, ale nie bądź obojętny!” to kampania edukacyjno – informacyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu w zakresie właściwego i skutecznego pomagania osobom dotkniętym bezdomnością. MOPS w Kołobrzegu udziela kompleksowego wsparcia osobom bezdomnym na terenie Kołobrzegu. Pomoc ta w okresie jesienno – zimowym jest wzmożona, dodatkowo oprócz Schroniska dla Osób Bezdomnych funkcjonuje także Ogrzewalnia.

Ogrzewalnia przy ul. Zwycięzców 12 w okresie od 1 października do 30 kwietnia jest otwarta całodobowo i posiada 15 miejsc pobytu. Placówka udzieli schronienia każdej osobie, która tego wymaga.

Co zrobić, gdy spotkasz w mieście osobę bezdomną, która potrzebuje pomocy?

  • Skieruj osobę bezdomną do Ogrzewalni przy ul. Zwycięzców 12.
  • Powiadom Policję, dzielnicowego lub Straż Miejską o miejscu pobytu osoby bezdomnej.
  • Powiadom pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu (tel. 94 35 52 300, 94 35 52 306 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30) lub pracownika Schroniska i Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych (tel. 780 282 608 czynny całodobowo).
  • Pamiętaj, że możesz korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie wskazujesz miejsce przebywania „osoby bezdomnej wymagającej pomocy” i tym samym pomagasz w monitorowaniu zjawiska bezdomności.

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg
Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments