Policja przestrzega przed oszustami

Po raz kolejny przestrzegamy mieszkańców naszego powiatu, a w szczególności osoby starsze przed działaniem oszustów .Przestępcy działają pod legendą „na wypadek drogowy” . Oszuści zaatakowali kilku mieszkańców Ustronia Morskiego , Zieleniewa i Budzistowa. Na chwile obecną dzięki czujności i rozwadze żaden z nich nie dał się nabrać. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich i będzie prosił o pieniądze. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zapewnienie seniorów o tym, że nigdy nie będziemy tego robić za pomocą telefonu, lecz osobiście i co jest ważne, nie będziemy korzystać z pośrednictwa żadnych osób. Taka „rodzinna” umowa może uchronić osoby starsze przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Dzisiaj, od rana do mieszkańców powiatu kołobrzeskiego rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy próbowali od nich wyłudzić pieniądze. Niemalże za każdym razem w słuchawce odzywał się kobiecy głos. Rzekoma córka zadzwoniła do starszych osób i twierdziła, że została zatrzymana gdyż spowodowała wypadek drogowy. Prosiła o pieniądze, by “wyjść za kaucją”.

Na szczęście żaden z mieszkańców nie dał się nabrać oszustom i nie przekazał żądanych pieniędzy. Ich czujność i rozwaga zniechęciły przestępców na tyle, że za każdym razem przerywali połączenie. Kiedy tylko usłyszeli, że ich rozmówcy zamierzają skontaktować się z bliskimi, albo potwierdzić ten fakt na Policji szybko urywali rozmowę.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments