Policja ostrzega: Nie daj się okraść

Policjanci przypominają, że złodzieje wykorzystają każdą nadarzającą się okazję. Ich łupem najczęściej padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Niestety kradzieże te są w znacznym stopniu wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych.

 

 

Osoby pokrzywdzone, które zgłaszają się do jednostek są w różnym wieku. Są to turyści, ale także mieszkańcy. Wbrew pozorom każdy z nas może zostać okradzionym. Bez wątpienia sprawdza się tu stare porzekadło, że „okazja czyni złodzieja”. Bardzo często nasza niefrasobliwość, roztargnienie, pośpiech i brak wyobraźni sprawiają, że ktoś sięga po naszą własność. Wielokrotnie przestępcy wykorzystują niedomknięte okno czy otwartą torebkę, żeby szybko i w sposób niezauważony zabrać telefon, laptop, portfel albo biżuterię.

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami możemy ustrzec się przed złodziejem. Zasady i wskazówki jakimi powinniśmy się kierować od lat pozostają niezmienne. Policja apeluje o ich przestrzeganie!

Pamiętajmy, że pozostawiona w widocznym miejscu torebka, saszetka, czy reklamówka jest zachętą dla potencjalnego złodzieja. Bez skrupułów wykorzysta moment naszej nieuwagi, żeby je ukraść.

Pamiętajmy także, żeby wysiadając z pojazdu odruchowym było dla nas zabranie ze sobą lub schowanie w niewidocznym miejscu wszystkiego tego, co potencjalnie mogłoby zachęcić złodzieja.

Pozostawiony bez nadzoru na kocu aparat fotograficzny, telefon komórkowy czy portfel również jest w zainteresowaniu złodzieja.

Kolejnym przykładem naszej niefrasobliwości jest beztroskie zachowanie w lokalach rozrywkowych. Korzystając z takich miejsc również nie wolno zapomnieć o pilnowaniu posiadanych przez nas rzeczy. Niejednokrotnie dochodzi tam do kradzieży portfeli, torebek, a w szczególności telefonów komórkowych.

Mając na uwadze podane przykłady policjanci apelują o rozwagę i odpowiedzialność. Każdy z nas powinien pamiętać, że nasza rzeczywistość zmienia się, ale zasada, że okazja czyni złodzieja pozostaje od lat niezmienna.

 

Foto: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments