Podpisano umowę na budowę S6 Koszalin – Sławno [FOTO]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Sławno. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, a wartość kontraktu to 657,9 mln zł. Nowa trasa będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, o długości 23,2 km. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec sierpnia 2025 roku.

 

Droga ekspresowa S6 to najważniejsza arteria komunikacyjna łącząca Trójmiasto, Pomorze Środkowe i Szczecin. Dzisiejsza umowa to kolejny krok do ukończenia nowoczesnego, komfortowego i bezpiecznego połączenia drogowego – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Wykonawca kontraktu będzie miał za zadanie przygotować niezbędną dokumentację projektową, na co zaplanowano 10 miesięcy oraz w ciągu 19 miesięcy zrealizować roboty budowalne. W pierwszym etapie, po przekazaniu placu budowy wykonawcy, będą prowadzone prace przygotowawcze, m.in. sprawdzenie saperskie i prace geodezyjne. Zasadnicze roboty rozpoczną się po przygotowaniu i zatwierdzeniu projektów wykonawczych.

 

Nowy odcinek S6 rozpocznie się tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa. W ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych: Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice, obwodu utrzymania drogi, Miejsc Obsługi Podróżnych Karwice Północ i Karwice Południe oraz 20 obiektów mostowych, w tym 5 pełniących funkcję przejść dla zwierząt. Trasa będzie wygrodzona od otaczającego terenu siatkami i wyposażona w bariery energochłonne. Zadanie obejmuje także przebudowę dróg poprzecznych, krzyżujących się z nowo zaprojektowaną drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych. Dla sąsiedniego odcinka S6 Sławno – Słupsk trwa końcowy etap badania ofert złożonych w postępowaniu przetargowym.

 

 

 

Fot.: Ministerstwo Infrastruktury 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments