PiS nie ogląda się na konkurentów. Zapowiedź wizyty prezesa i premiera

– Polityka to gra zespołowa, dlatego wystawiamy najsilniejszy zespół, bo mamy jasny cel: wygrać wybory parlamentarne w Polsce i na Pomorzu Środkowym – powiedział w sobotę (24 sierpnia) Paweł Szefernaker, lider struktur partii Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w Koszalinie. Zapowiedział wizytę prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i europosłanki Beaty Szydło również we wschodniej części Zachodniopomorskiego.

Partia rządzącej prawicy liczy tu na cztery mandaty poselskie. Program wyborczy ph. „Dobry czas dla Polski” PiS szczegółowo zaprezentuje 7 września br. Nadal kontynuowane będą zasady prospołecznej polityki rządu od 2015 roku, a w kampanii kandydaci Zjednoczonej Prawicy chcą być bliżej ludzi w terenie.

Czesław Hoc z Kołobrzegu, do niedawna europoseł z Kołobrzegu, otwiera 16-osobową listę kandydatów PiS w okręgu nr 40 w wyborach do sejmu. Na kolejnych miejscach znajdują się posłowie i zarazem wiceministrowie: spraw wewnętrznych i administracji – wspomniany Paweł Szefernaker z Warszawy oraz środowiska – Małgorzata Golińska ze Szczecinka. Dalej m.in. są: Stefan Strzałkowski z Białogardu – długoletni poseł izby niższej, Marek Subocz z Wałcza – wicewojewoda zachodniopomorski i Artur Wiśniewski z Koszalina – wieloletni radny miejski. W grupie kandydatów do mandatów poselskich przeważają samorządowcy, przedsiębiorcy, społecznicy i przedstawiciele instytucji rządowych w tym regionie. Pochodzą także z Choszczna, Drawska Pomorskiego, Połczyna-Zdroju, Świdwina i Złocieńca.

Kandydujący z okręgu nr 100 do senatu Krzysztof Nieckarz to dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie i radny sejmiku zachodniopomorskiego. Taką funkcję pełni też Henryk Carewicz z Kołobrzegu, który o mandat senatora ubiega w okręgu nr 99.

O rywalach politycznych kandydaci z listy PiS w okręgu nr 40 na razie niewiele mówią.

– Nie oglądamy się na konkurentów, działamy według harmonogramu kampanii wyborczej, czyli zbieramy podpisy i rejestrujemy listę – stwierdził poseł Paweł Szefernaker.

 

 

Fot. Czesław Hoc

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments