Pijani rowerzyści wśród 14 osób, które straciły prawko

Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. I choć wielu z nas ma świadomość, że wysoka prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, to na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

 

W miniony weekend policjanci kołobrzeskiej drogówki wyeliminowali z ruchu czternastu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h oraz trzech kierowców kierujących pojazdy w stanie nietrzeźwości. Kontrole prędkości pojazdów to już codzienność. Każdego dnia w różnych częściach powiatu można dostrzec patrol drogówki, który sprawdza prędkość poruszających się pojazdów.

W miniony weekend policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu 14 razy interweniowali w związku z przekroczeniem przez kierujących dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Wszystkim kierującym zatrzymano prawa jazdy.

Zatrzymany w sobotę mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego kierował audi, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdów. Po usłyszeniu zarzutów sprawa zostanie skierowana do Sądu, który może orzec wobec podejrzanego karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kolejni zatrzymani to dwóch kierowców jednośladów. Jechali rowerami, mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę. Im większa prędkość pojazdu, tym dłuższa droga hamowania. W przypadku złych warunków atmosferycznych, którym towarzyszy śliska, mokra nawierzchnia jezdni, droga hamowania wydłuża się o kolejne metry. Na drodze nie jesteśmy sami, dbajmy o bezpieczeństwo, tak by każdy z nas dotarł do zamierzonego celu.

 

 

Fot. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments