Pierwszy w Polsce klub radnych ruchu Polska 2050 w Białogardzie [FILM]

KołobrzegInfo TV: W sobotę 10 października odbyła się konferencja prasowa w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) z udziałem lokalnych struktur ruchu Polska 2050.

 

 

Konferencja zainaugurowała powołanie pierwszego w Polsce klubu radnych pod szyldem Polska 2050. Klub powstał z inicjatywy trzech bezpartyjnych radnych, którzy po kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni zdecydowali się wspierać rozwijający się ruch. „Jednym z celów ruchu Polska 2050 jest sukcesywne zmienianie naszego kraju, przebudowując go kawałek po kawałku. Z ogromną radością przyjąłem fakt utworzenia pierwszego w Polsce klubu radnych Polska 2050 w Białogardzie. Dobra budowa musi opierać się na solidnych fundamentach. W budowie Polski taki fundament stanowią samorządy, dlatego bardzo cieszę się z tego, że to właśnie ich przedstawiciele decydują się aktywnie angażować w działania naszego ruchu” – powiedział lider Polski 2050, Szymon Hołownia. Klub radnych Polska 2050 stworzyli: Szczepan Jonko, Robert Borkowski i Adam Wegner.

Szczepan Jonko to przewodniczący Klubu Radnych Miasta Białogard „Polska 2050”, który jest jednocześnie liderem okręgu koszalińskiego w ramach struktur stowarzyszenia Polska 2050 i działał wolontariacko w czasie kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni.
“Razem z moimi kolegami – Robertem Borkowskim i Adamem Wegnerem, połączyła nas wspólna idea na rozwój naszego miasta i okolic oraz fakt, że byliśmy kandydatami niezrzeszonymi w żadnej partii. Wspólnie założyliśmy klub pod nazwą „Razem i Wspólnie”, którego zostałem przewodniczącym. Gdy na scenie politycznej w walce o prezydenturę pojawił się Szymona Hołownia, okazało się, że jego pomysły na przyszłość Polski i Polaków są zgodne z poglądami naszej trójki i wspieraliśmy go w regionie w miarę indywidualnych możliwości” – mówił Jonko.
Robert Borkowski pełni funkcję radnego w Białogardzie drugą kadencję, a Adam Wegner również radny, jednocześnie dyrektor Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie. “Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa zainspiruje innych działaczy samorządowych w całej Polsce do pójścia w nasze ślady“- dodał Jonko.
Konferencja odbyła się w Białogardzie, przy ul. Zamoyskiego 14, w miejscu szczególnym dla radnych i sympatyków Hołowni, ponieważ w tym miejscu w trakcie kampanii prezydenckiej wisiał jego żółty baner wyborczy. W sobotę nowi radni ruchu Polska 2050 zawiesili w tym miejscu nowy baner o rozmiarze 8m x 8m, promujący klub radnych Polska 2050. Autorem projektu baneru jest Szymon Lis.
Przemysław Łonyszyn, rzecznik prasowy Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim, który prowadził całą konferencję, zaapelował do lokalnych start-upów, studentów i instytucji naukowych o utworzenie aplikacji, która „pomogłaby w efektywnym zarządzaniu dostępnymi łóżkami w szpitalach, aby karetki pogotowia nie musiały błądzić, wożąc pacjentów w ciężkim stanie. Taka aplikacja pozwoliłaby pokazać potencjał kapitału ludzkiego województwa zachodniopomorskiego, często będącego na marginesie procesów decyzyjnych w Polsce.”
Agnieszka Kosińska, liderka Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim opowiedziała o lokalnej strukturze stowarzyszenia. “Struktura Stowarzyszenia Polska 2050 zakłada istnienie w każdym województwie własnej ekipy. Województwo zachodniopomorskie podzielone jest na dwa okręgi wyborcze i w każdym jest dwóch liderów okręgowych. W części koszalińskiej jest to Szczepan Jonko oraz Jerzy Nogaj. W szczecińskiej – Joanna Hamera-Szczerba i Bogusław Wałejko. Wojewódzkim liderem projektu Pokolenie 2050 skierowanego do młodych ludzi jest Mariusz Rakoski. W każdym z powiatów mamy swoich liderów powiatowych, których zadaniem jest współpraca ze społecznością lokalną w poszczególnych gminach i sołectwach” – wyjaśniła Kosińska.

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments