Otwarcie Reduty Bagiennej

30 października b.r. o godz. 11.00 zostanie uroczyście otwarta po kapitalnym remoncie Reduta Bagienna, portowy zabytek fortyfikacyjny z XVIII wieku. Restauracja obiektu przywróciła go do stanu z XIX wieku, kiedy to został przebudowany.


Obecnie, całkowicie wyremontowano wszystkie obiekty i pomieszczenia, podniesiono wały do oryginalnej wysokości, a także zabezpieczono je przed podmywaniem poprzez zabicie szczelnej ścianki Larsena.

Z tej okazji, we wtorek 30 października, klucze do fortyfikacji przekazane zostaną Kołobrzeskiemu Bractwu Kurkowemu, które pokaże broń czarnoprochową, a także uroczyście, strzałem z armat, dokona otwarcia obiektu. Dla wszystkich będzie poczęstunek, kawa, herbata, a także wojskowa grochówka. Zabytek będzie można zwiedzić, a także zobaczyć tajniki strzelania z broni czarnoprochowej. Docelowo, fortyfikacja ma stać się atrakcją na Szlaku Trzech Fortów, który powstanie w kołobrzeskim porcie. Będzie obiektem o charakterze edukacyjnym i promocyjnym Twierdzy Kołobrzeg. Więcej na ten temat dowiedzieć będzie można się podczas uroczystego otwarcia. Zapraszamy!

Projekt pn. “Wzrost atrakcyjności zasobów kultury Pomorza Zachodniego poprzez przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy Reducie Morast w Kołobrzegu – cennym zabytku na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

Wartość inwestycji: 4 694 279,71 zł netto w tym kwota dofinansowania 1 766 650,09 zł.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments