Oszuści w Kołobrzegu! Seniorka straciła 21 tysięcy złotych!

Po raz kolejny ostrzegamy osoby starsze przed oszustami, którzy usiłują wyłudzać pieniądze. Przestępcy dzwonią i podają się za członka rodziny w kłopotach lub za policjanta, który chce go chronić przed „aresztowaniem”. W tym tygodniu na terenie Kołobrzegu odnotowano kolejne przypadki oszustw wobec seniorów. Niestety w jednym z przypadków 73 – letnia kobieta oddał przestępcom 21.000 złotych przekonana, że pieniądze pomogą jej córce.

Schemat działania sprawców jest bardzo podobny. Dzwoniący oszust poleca oddać pieniądze „policjantowi” lub „kurierowi”, który się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy wybierają swoje ofiary wśród osób starszych, które tracą w ten sposób oszczędności całego życia. Połączenie jest zazwyczaj przez telefon stacjonarny.

W tym tygodniu ponownie odnotowaliśmy zgłoszenia od seniorów, do których zadzwonili oszuści. Przestępcy w swoich legendach podają się za „wnuczka”, „policjanta” lub „członka rodziny”. Ich celem są oszczędności osób starszych, które pod przykrywką różnych historii próbują pozyskać. Bardzo często dzięki świadomości seniorów, oszuści sami kończą rozmowę telefoniczną, nie osiągając zamierzonego celu. Niestety w jednym z przypadków seniorka przekazała oszustom swoje pieniądze. Do mieszkanki Kołobrzegu na numer stacjonarny zadzwoniła kobiet podająca się za córkę z prośbą o pieniądze. Suma 21 tysięcy złotych została przekazana kurierowi. Jak się potem okazało nikt z rodziny nie potrzebował pieniędzy.

SENIORZE!

Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments