“OnkoRejs – Wybieram Życie”. Dowiedz się więcej

Wybierz życie – badaj się. Z Kołobrzegu w najbliższą sobotę (23 czerwca) startują dwie ekipy biorące udział w dorocznym onkomarszu. To jedna ze społecznych akcji prowadzonych przez Fundację “OnkoRejs – Wybieram Życie”.

 

OnkoRejs powstał po to, by dawać nadzieję wszystkim tym, którzy są chorzy. Aby pokazać, że rak to nie wyrok i każdy z nas powinien marzyć i spełniać te marzenia. Nie jest ważne jak wyglądasz, gdzie mieszkasz, ile masz lat, co robisz, choroba może dopaść również Ciebie. Dlatego badaj się! Rak w większości przypadków jest wyleczalny.

I z taką ideą niesienia nadziei, że pomimo choroby można spełniać marzenia, pokonywać swoje ograniczenia – 23 czerwca wzdłuż granic Polski rusza onkomarsz. Granica podzielona została na odcinki długości ok. 100 – 120 km. Do każdego odcinka przypisana została trasa. Już zimą spływały zgłoszenia uczestników. Z tym nigdy nie było problemu – ta inicjatywa i wspólne doświadczenia walki z rakiem zawsze integrują, i to na wiele lat.

Miasto Kołobrzeg jest patronem honorowym trasy nr 2. I uczestniczki tej trasy (a głównie w okomarszu maszerują kobiety) właśnie z Kołobrzegu wyruszą w tygodniową marszrutę. Przejdą ok. 120 km przez Ustronie Morskie, Mielno, Łazy, Darłowo, Jarosławiec, Postomino – by zakończyć onkomarsz 29 czerwca w Ustce. Z Kołobrzegu wyrusza także trasa numer 1 – prowadząca w stronę Świnoujścia.

Warto dodać, że uczestniczki onkomarszu stawiają sobie za cel przekonywanie do badań profilaktycznych. Trasa numer 2 organizuje takie spotkanie w Mielnie w dn. 24 czerwca 2024 o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. 6 Marca 35).

 

 

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments