Od czerwca 2020r. regularnie odbywają się wycieczki rowerowe do Kołobrzegu

Od czerwca 2020r. regularnie odbywają się wycieczki rowerowe do Kołobrzegu i po naszej pięknej Gminie Kołobrzeg. Dzieci spędzają czas bardzo aktywnie na plaży, grając w piłkę, jeżdżą na gokardach, korzystają z siłowni zewnętrznych i placów zabaw. Na rowerach pokonują kilkanaście kilometrów dziennie.

 

Dzieci i młodzież zamieszkująca tereny wiejskie  w Przećminie, Zieleniewie i Grzybowie mają zapewnione zajęcia na świeżym powietrzu, możliwość rozwijania zainteresowań sportowych, turystycznych, mogą poszerzać swoje horyzonty i w ciekawy sposób spędzić czas. Wychowawczyni stara się zaszczepić w podopiecznych chęci do aktywnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej.

Celem jest wychowanie młodego pokolenia tak, by było zdrowe, sprawne, umiejące organizować swój wolny czas, czerpiące z tego radość życia i motywację do działania.

Dzięki wycieczkom rowerowym wychowankowie stają się bardziej odporni na zmęczenie i dużo lepiej znoszą sytuacje stresowe. Jazda na rowerze daje możliwość obcowania z naturą, wyciszenia się i prawdziwego odprężenia. To jedna z najlepszych form aktywności, którą można uprawiać w każdym wieku.

 

Fot.: Gmina Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments