Nielegalny hazard w Kołobrzegu zlikwidowany

Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową (KAS).

 

Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę.

Zlikwidowaliśmy kolejny nielegalny punkt hazardowy w Kołobrzegu.

W lokalu zabezpieczyliśmy 6 komputerów, router z kartą SIM, telefon komórkowy, dokumentację w formie papierowej oraz gotówkę w kwocie 1.070 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 12.039,60 zł do 4.815.084 zł.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatni na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych kierujemy akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć! Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć. Więcej informacji na stronie
https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac  

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments