Nadszedł czas by rozpocząć nowy sezon

Po blisko półrocznej przerwie powracamy do rozgrywek I Ligi Koszykówki Mężczyzn. Sezon rozpoczniemy wyjazdowym meczem na trudnym terenie we Wrocławiu 27 września (piątek) o godzinie 18:00. Co ciekawe mecz ten zainauguruje rozgrywki całej ligi, ponieważ pozostałe spotkania kolejki zostaną rozegrane dzień później.

Z drużyny Czarodziei z Wydm z poprzedniego sezonu pozostało pięciu zawodników: Jakub Stanios, Patryk Przyborowski, Łukasz Bodych, Daniel Grujić oraz wychowanek Marcel Korolczuk. Kotwicę wzmocnił Bartosz Wróbel, czyli zawodnik z najlepszą średnią 19,38 punktu na mecz w I lidze w poprzednim sezonie, Hubert Kruszczyński, który był jednym z liderów rewelacji rozrywek Górnika Wałbrzych, Nick Madray mający na koncie 13 występów w barwach ekstraklasowej Spójni oraz niezłą końcówkę sezonu w Hiszpanii. Skład uzupełnia utalentowana młodzież w postaci Dominika Grudzińskiego, Szymona Janczaka, Pawła Strzępka oraz Sebastiana Waldy, czyli etatowych reprezentantów Polski grup młodzieżowych. Naszą drużynę można spokojnie nazwać mieszanką młodości i doświadczenia. Jak pokazały sparingi drużyna prowadzona przez jednego z najlepszych trenerów w lidze Mariusza Karola będzie wstanie nawiązać walkę z każdym.

Patrząc na naszych rywali WKK Wrocław, czyli 5 drużynę oraz rewelację poprzednich rozgrywek można powiedzieć bardziej o wzmocnieniu niż rewolucji w składzie z poprzedniego sezonu. Borykająca się z brakiem centymetrów strefa podkoszowa została wzmocniona przez jednego z najlepszych centrów poprzedniego sezonu dobrze znanego w Kołobrzegu Piotra Niedźwiedzkiego. Wraz z Patoką stworzy on jedną z największych ofensywnych sił podkoszowych w całej lidze. Na obwodzie drużyna ta została wzmocniona przez doświadczonego Tomasza Prostaka, który wniesie z pewnością spokój w grze Wrocławian. Nie można oczywiście zapominać o świetnym strzelcu, jakim jest Jakub Koelner oraz o utalentowanej młodzieży na ławce, która już w poprzednim sezonie pokazała się z bardzo dobrej strony. Według ekspertów WKK powinno uplasować się w czubie tabeli nadchodzącego sezonu.

Czeka nas zatem bardzo zacięta inauguracja sezonu a warto dodać, że WKK było bardzo mocne w swojej hali pokonując czołowe drużyny poprzedniego sezonu. My oczywiście wierzymy, że Czarodzieje z Wydm zaczarują halę WKK Sport Center i w dobrych nastrojach wrócą do Kołobrzegu z myślą już o walce 5 października w hali Milenium z Sokołem.

Dla kibiców mamy dobrą wiadomość, jaką jest planowana transmisja na żywo tego meczu na You Tube. O szczegółach dotyczących transmisji będziemy informować na bieżąco w naszych mediach społecznościowych. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa SA.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments