Medale pływaków z Ustronia Morskiego podczas zawodów w Szczecinie

W miniony piątek w Szczecinie odbyły się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak “Otylia Swim Cup”. Gminę Ustronie Morskie reprezentowały UKS Sokół oraz Fundacja Pływamy i Ratujemy. Rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych.

UKS Sokół Ustronie Morskie z sukcesami reprezentowało pięć dziewcząt, które wywalczyły łącznie siedem medali, trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Aż dwa złote „krążki” zawisły na szyi Olgi Męch, która okazała się najlepszą żabkarką wśród dziewcząt z rocznika 2010, triumfowała zarówno na dystansie 50 m, jak i 100 m! W tej samej kategorii wiekowej rywalizowała także Julia Kotlińska, która ustanawiając rekord życiowy otarła się o podium zajmując nielubiane przez sportowców czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Oliwia Surdyk ścigająca się z dziewczętami z rocznika 2009 „zebrała” cały zestaw medali, wiodła prym na 50 m stylem grzbietowym, drugie miejsce zajęła w tym samym stylu na dwukrotnie dłuższym dystansie tj. 100 m i trzecią pozycję wywalczyła na 50 m stylem motylkowym. W kategorii wiekowej – rocznik 2007 walczyły najbardziej doświadczone reprezentantki Sokoła, Justyna Klimorowska i Maria Makowska. Justyna wywalczyła dwa „krążki”, srebrny na 50 m i brązowy na 100 m stylem grzbietowym, dołożyła jeszcze czwarte miejsce na 200 m w tym samym stylu. To samo miejsce przypadło Marysi na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Na wysokim poziomie pływali również zawodnicy Fundacji i Ratujemy, którzy jak zwykle dowiedli, że pasja i praca dają ogromną satysfakcję. Brąz wywalczył na dystansie 50 m stylem motylkowym Maksymilian Angermann. Swój debiut w Szczecinie miało dwóch młodych, obiecujących zawodników.