Marcin Świetlicki, Mariusz Czubaj – spotkanie literacko-muzyczne w Kołobrzegu

We wtorek 21-ego września 2021 roku o godzinie 17-stej w kołobrzeskiej Bibliotece odbędzie się spotkanie literacko – muzyczne z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem.

 

 

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy przy ul. Frankowskiego 3 od 16.09.2021. Ilość miejsc ograniczona.

Marcin Świetlicki – urodzony w wigilię 1961, kiedyś poeta (kilkanaście książek z wierszami) i prozaik (trzy powieści), aktor(debiut Wojtka Smarzowskiego “Małżowina”), dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie tylko tekściarz i wokalista kilku zespołów. Z macierzystym zespołem Świetliki nagrywa płyty i koncertuje od 1992. Nagrywał i występował między innymi z Mikołajem Trzaską, Cezarym Ostrowskim, zespołami the Users i Najprzyjemniejsi. W tej chwili występuje jako tekściarzi wokalista w trzech formacjach – Świetliki, Zgniłość i Morświn. Jego utwory tłumaczone były na wiele języków, ostatnio wydana została w USA książka Night Truck Driver. Mieszka w Krakowie. Laureat kilku nagród (kilku nie przyjął).

Mariusz Czubaj – urodzony 6 lat po zamachu na prezydenta Kennedy’ego, pisarz (11 powieści na koncie), profesor antropologii kultury na Uniwersytecie SWPS, autor książek naukowych. Gra na saksofonie z zespołami Zgniłość oraz Kornet Olemana. Tłumaczony na wiele (sześć) języków, w tym turecki. Dwukrotny zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017). Obie nagrody przyjął, kilka innych też.

 

Źródło: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments