Małgorzata Prokop-Paczkowska liderką listy Lewicy do Sejmu

Decyzją Partii Wiosna, SLD i Razem Małgorzata Prokop-Paczkowska będzie liderem listy Lewicy do Sejmu z okręgu koszalińskiego. Liderem szczecińskiej listy Lewicy został Dariusz Wieczorek.

Małgorzata Prokop-Paczkowska, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, wieloletnia dziennikarka, reżyserka i prezenterka telewizyjna,

Autorka reportaży: Jerzy Giedroyć i paryska Kultura, Wojtek Siudmak – poza horyzontem, Powrót Norwida, Tatarskie ślady, Szczecin Miasto Oriona, Jerzy Duda Gracz nie tylko o malarstwie, Maria Sartowa Paryżanka, Berlinale, Pompa Funebris-pochowki Gryfitów, Polska kultura w Berlinie, My Polacy, My Amerykanie. Koszalińskie Święta u Jupiego Podlaszewskiego, Marianowska Droga Krzyżowa, Eryk Pomorski – darłowski król, Koń Polski na Famie.

Reżyserka programów artystycznych i widowisk studyjno-filmowych: Recital Beaty Polańskiej – W Lustrze, Sen o rycerzu, kilkuset odcinków cykli programowych ART -WIZJE Pro-arte, Postawy i CHWILA KULTURY a także serii o tematyce ekologicznej Echo Bałtyku. Współreżyserka filmów telewizyjnych (Bartłomiej Nizioł )i Teatru Faktu ( Paderewskiego życie po życiu) emitowanych w TVP 1, TVP 2, TV- Polonia, TVP 3 a więc także w Koszalinie i terenie OW 40.

Zrealizowała też tysiące informacji i felietonów emitowanych w Panoramie, Wiadomościach, Teleexpresie, Pegazie, Kronice Pomorza Zachodniego.

Za propagowanie muzyki klasycznej została wyróżniona Medalem Mozarta.

Była też reżyserką i współautorką programów o tematyce ekologicznej, Echo Bałtyku czy Ekoregion podczas ich realizacji zjeździłam Pomorze Środkowe aby pokazać widzom wspaniałości m. in., Drawieńskiego Parku Narodowego czy dorzecza Parsęty albo zrelacjonować Kołobrzeskie Forum Ekologiczne.

Od jesieni 2010 w polityce

2010- 2011 współzałożycielka i wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota

W kampanii 2011 rzeczniczka prasowa Ruchu Palikota a po wejściu do parlamentu dyrektorka sejmowego biura prasowego.

Od 2012 do 2018 PRZEWODNICZĄCA RUCHU KOBIET TR, organizatorka debat, szkoleń i konferencji prasowych podczas których walczyłyśmy min. o ratyfikację Konwencji antyprzemocowej, prawo do In Vitro. Współorganizatorka i uczestniczka protestów na rzecz świeckiego państwa, praw kobiet, w obronie sądów, edukacji

w 2016 i 2017 w Komitecie inicjatywy ustawodawczej Ratujmy Kobiety.

Od wiosny 2017 w projekcie Instytut Myśli Demokratycznej, jako Dyrektorka ds. projektów regionalnych odpowiedzialna za budowę struktur na terenie całej Polski i organizację i prowadzenie spotkań Roberta Biedronia na terenie całego kraju.

Od momentu powstania partii WIOSNA, koordynatorka regionalna nadzorująca pracę struktur w okręgach, bydgoskim, toruńskim, gdańskim, słupsko-gdyńskim, koszalińskim i szczecińskim, wiceszefowa Rady Regionów, założycielka Wiosny Kobiet, członkini Rady Krajowej partii Wiosna.

W wyborach do Sejmu RP w 2019 jej kandydowanie popierają także Kongres Kobiet, Federacja na rzecz planowania rodziny, Strajk Kobiet.

– Urodziłam się w 1960 w Krotoszynie, mieście mojej mamy w którym ojciec ukończył Technikum Ceramiczne ale zaraz potem wraz rodzicami rozpoczęłam wędrówkę po Pomorzu ponieważ ojciec podjął pracę najpierw w Bytowie a potem w Złocieńcu, rozpoczął też studia na Koszalińskiej Politechnice, następne były Goleniów i Szczecin gdzie ukończyłam Liceum Medyczne a potem studia. Jestem więc tzw. wyborczą spadochroniarką ale nie do końca – mówi liderka Lewicy w okręgu koszalińskim.

Fot. FB Małgorzata Prokop-Paczkowska

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments