Latająca Giełda Płyt Winylowych w Emce

Na najbliższą niedzielę, 26 maja (od 10.00 do 18.00) Emka przygotowała niespodzianka dla kolekcjonerów czarnych krążków, Wielką Giełdę Płyt Winylowych. Będzie można zaopatrzyć się w nowe płyty, być może sprzedać lub zamienić na inne te, które zalegają w szafach i piwnicach.

 

Jest to też świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu z mamą z okazji Dnia Matki, posłuchania wspomnień związanych z muzyką, znalezienia płyt, które były dla niej ważne, kiedy była młoda.

Winyle od pewnego czasu wracają znowu do łask. Od kilku lat coraz więcej osób ze wszystkich pokoleń jest zainteresowanych płytami. Artyści ostatnio wydają albumy nie tylko na kompaktach czy w wersji cyfrowej, ale właśnie na winylach. To nowy trend współczesnej muzyki. Dziś dostęp do muzyki mamy nieograniczony. Możemy słuchać poprzez streaming gigabajty krystalicznie czystych nagrań. Ale to spowodowało zniechęcenie i przesyt. Miłośnicy czarnych krążków mówią zgodnie, że jest coś innego, czarodziejskiego w muzyce odtwarzanej na gramofonie. Płyta winylowa to coś wyjątkowego, namiastka prawdziwego kontaktu z muzyką.

Latająca Giełda została stworzona przez toruńskiego kolekcjonera Jacka Chmielewskiego, który konsekwentnie promuje muzykę nagraną na winylach i organizuje Giełdę w kolejnych miastach regionu i w Warszawie.

Na giełdzie wystawiają się:
– Sklep Szafa Gra z Torunia, 
– Poznańska Giełda Fonograficzna,
– kolekcjoner Marek Reddigk z Torunia, 
– Andrzej Paczoski z Gdyni.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments