Kto może zostać astronomem? Centrum Nauki Kopernik w Kołobrzegu

Sprawdzą to uczniowie z Kołobrzegu. Już 18 września uczniowie z Prywatnej Szkoły Podstawowej “Morska Kraina” polecą w kosmos online i obejrzą niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Szkoła weźmie udział w całodniowych zajęciach e-Planetobus.

 

Niebo w zasięgu ręki

E-Planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazują, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem. W czasie zajęć online uczniowie poznają Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Wybiorą się też na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety i przekonają się, czym jest zaćmienie. Każde dziecko będzie mogło samodzielnie przeprowadzić eksperyment obrazujący to zjawisko.
Zajęcia online e-Planetobus to część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym. W tym roku z zajęć skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy.

 

Pomoc w nauczaniu zdalnym

Celem programu Nauka dla Ciebie jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów, poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu. W tym roku, w związku z nowymi wyzwaniami, przygotowane zostały specjalne zajęcia online. Są one angażujące, bezpieczne oraz doskonale wpisują się w podstawę programową. Nie wymagają też dodatkowego przygotowania ze strony nauczycieli. Zajęcia są bezpłatne. Sprawdzą się w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Skorzystać z nich mogą szkoły z mniejszych miejscowości. Chętni do skorzystania zajęć online w ramach Programu (e-Planetobus i e-Naukobus) mogą się rejestrować na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments