Kotwica zwyciężyła z Hutnikiem Kraków

W szóstej kolejce eWinner 2.Ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Rywal naszej ekipy kilka razy w tym sezonie zaskoczył faworytów.

Tym razem o niespodziance nie mogło być mowy. Kotwica od początku zdominowała wydarzenia na boisku. W efekcie goście objęli prowadzenie w 18 minucie po trafieniu Dominika Chromińskiego. 4 minuty później było już 2:0. Tym razem akcję zespołu kołobrzeskiego wykończył Paweł Łysiak. W 37 minucie Mark Assinor wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową Kotwicy i zdobył bramkę kontaktową. Kołobrzeżanie szybko ostudzili zapędy Hutnika. W 40 minucie stały fragment gry dla gości, dośrodkowanie wprost na głowę Damiana Kostkowskiego i było 3:1. 60 sekund później rywala dobił Grzegorz Goncerz. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:4.

Na początku drugiej części drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Krzysztof Iwanicki i od tego momentu Hutnik grał w osłabieniu. W tej sytuacji naszej ekipie pozostało dopełnić formalności. Wynik na 5:1 w 71 minucie ustalił Kamil Kort. Tym samym komplet punktów pojechał do Kołobrzegu.

Kotwica po 6 kolejkach jest liderem drugiej ligi. Ma w dorobku 16 punktów i 6 oczek przewagi nad kolejną ekipą.

W następnej kolejce nasza drużyna zmierzy się na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 18:00

Hutnik Kraków 1-5 Kotwica Kołobrzeg

Mark Assinor 37 – Dominik Chromiński 18, Paweł Łysiak 22, Damian Kostkowski 40, Grzegorz Goncerz 41, Kamil Kort 71

Hutnik: 12. Kacper Szewczyk – 20. Michał Zięba, 47. Kamil Głogowski, 77. Kacper Andrzejewski, 24. Damian Urban(67, 27. Patryk Nowakowski), 23. Jakub Marcinkowski (67, 11. Patryk Kieliś) – 7. Krzysztof Świątek (81, 8. Dominik Zawadzki), 18. Krzysztof Iwanicki, 14. Patryk Serafin (58, 10. Miłosz Drąg), 19. Sebastian Jacak – 90. Mark Assinor(81, 9. Krystian Lelek).

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 30. Dominik Sadzawicki (34, 20. Filip Modelski), 66. Piotr Witasik, 4. Damian Kostkowski, 19. Sebastian Murawski, 3. Radosław Tuleja – 77. Kamil Bartoś (65, 22. Kamil Kort), 7. Dominik Chromiński (65, 8. Michał Cywiński), 6. José Cabrera, 10. Paweł Łysiak (76, 23. Jakub Szarpak) – 17. Grzegorz Goncerz (76, 9. Dawid Cempa).

• żółte kartki: Iwanicki, Jacak
  • czerwona kartka: Krzysztof Iwanicki (48. minuta, Hutnik, za drugą żółtą)
  • sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)