Kotwica zwyciężyła przeciwko Weegree AZS Politechniki Opolskiej [FOTO, FILM]

Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg podejmowali w sobotę drużynę Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Był to rywal, z którym nasz zespół rywalizował w meczach o 3 miejsce w zeszłorocznym sezonie.

Mimo znakomitego wydawałoby się za Opolan 4 miejsca, drużyna przeszła gruntowną przebudowę, pozostawiając w swoim składzie 5 zawodników, a uzupełniając go o nowych graczy.
Zmienił się również trener. Kamila Sadowskiego zastąpił wielokrotny reprezentant kraju – Robert Skibniewski.

Początek spotkania należał do Kołobrzeżan, którzy bardzo szybko osiągnęli 10 punktową przewagę. Kotwica regularnie korzystała ze swojej najmocniejszej broni, a więc rzutów za 3 oraz bardzo dobrze broniła, co pozwoliło zakończyć pierwszą część spotkania 24-16. Całkowicie odmienny obraz miała z kolei 2 kwarta. Kotwica nie była już tak skuteczna jak wcześniej, zaczęła w prostych sytuacjach tracić piłki, natomiast rywale regularnie punktowali, najpierw wyrównując stan spotkania, a następnie wychodząc na prowadzenie, które na koniec 1 połowy wynosiło 37 – 33.

W trzeciej kwarcie mogliśmy natomiast znów oglądać dobrą koszykówkę w wykonaniu Sensation Kotwicy. Podrażnieni słabą 2 kwartą, Kołobrzeżanie wyszli wyraźnie bardziej zmotywowani. Zdecydowanie poprawili grę w obronie, co przekładało się na kontry, w których zarówno Damian Pieloch, a także Mikołaj Kurpisz, dziurawili kosz rzutami za 3 pkt. III kwarta zakończyła się wygraną 29 – 7, co pozwoliło naszemu zespołowi wyjść na blisko 20 punktowe prowadzenie. IV kwarta to kontrola spotkania przez Kołobrzeżan. Dzięki wysokiemu prowadzeniu, swoją szansę debiutu otrzymał Nikodem Klocek. Odpłacił się trenerowi z nawiązką, rzucają 8 punktów w nieco ponad 2 minuty (2×3), ustalając wynik spotkania – 83 – 67. Najwięcej punktów, bo 15 zanotował Mikołaj Kurpisz (4×3), natomiast kapitan zespołu, Piotr Śmigielski zanotował wynik blisko double-double (9 pkt/ 9 zbiórek/ 8 asyst).

W najbliższą sobotę kołobrzeżanie wybierają się do Warszawy, gdzie zmierzą się ze stołeczną Polonią. Kolejne domowe spotkanie zostanie rozegrane 2 listopada o godzinie 19.00. Przeciwnikiem Sensation Kotwicy będzie PGE Turów Zgorzelec

Sensation Kotwica Kołobrzeg 83 – 67 Weegree AZS Politechnika Opolska (24:16, 9:21, 29:7, 21:23)

Kurpisz 15 (4×3, 9 zbiórek, 3 bloki), Dzierżak 12 (2×3), Pieloch 11 (3×3), Śmigielski 9 (2×3, 9 zbiórek, 8 asyst), Klocek 8 (2×3), Kowalenko 7 (2×3), Klawa 6 (1×3), Washington 5 (1×3, 4 asysty), Pułkotycki 5, Kucharek 3 (1×3, 4 zbiórki), Walkowiak 2