Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się na wyjeździe w Polonią Warszawa

W 11 kolejce eWinner 2.Ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się na wyjeździe w Polonią Warszawa.

Było to starcie dwóch beniaminków, którzy mają podobne plany. Kotwica wejść na salony polskiej piłki, a Polonia na nie powrócić. Od początku tego sezonu obie ekipy konsekwentnie realizują cel.

Kołobrzeżanie niepokonani od początku sezonu, mieli na swoim koncie 9 zwycięstw z rzędu, gospodarze przegrali tylko raz, a w ostatnich trzech meczach zdobyli komplet punktów.

Starcie świetnie rozpoczęło się dla gości. Po wrzucie z autu w polu karnym Polonii zrobiło się spore zamieszanie, a najsprytniejszy okazał się stoper Kotwy Damian Kostkowski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza miejscowej ekipy.

Kołobrzeżanie próbowali pójść za ciosem, ale brakowało im skuteczności. Gospodarze otrząsnęli się po kwadransie gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 17 minucie po składnej i zespołowej akcji do remisu doprowadził Krzysztof Koton.

Kolejne minuty to ataki ekipy stołecznej, z których niewiele wynikało. Ostatni kwadrans to dominacja Kotwicy. Goście mieli kilka dobrych okazji strzeleckich, ale brakowało odpowiedniego wykończenia.

Po pierwszej połowie był remis 1:1.

W drugiej części to gospodarze posiadali inicjatywę. Tym razem to Polonia zmarnowała kilka świetnych okazji. Świetnie spisywała się defensywa Kotwicy i jej bramkarz. Końcówka spotkania była wyrównana i nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

Kotwica ma na swoim koncie kosmiczną “jedenastkę”, czyli jedenaście meczów z rzędu bez porażki i “śrubuje” kolejny rekord. Ma w dorobku 29 punktów i zdecydowanie lideruje w 2 lidze.

Przed ekipą kołobrzeską dwutygodniowa przerwa. Ze względu na przełożony mecz z Garbarnią Kraków, lider zmagań kolejny mecz rozegra na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Mecz odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 14:30. Transmisję live z tego meczu zobaczymy w TVP Sport.

Polonia Warszawa 1-1 Kotwica Kołobrzeg

Krzysztof Koton 17 – Damian Kostkowski 1

Polonia: 57. Jakub Lemanowicz (42, 1. Michał Brudnicki) – 29. Wojciech Fadecki (75, 32. Adam Pazio), 5. Eryk Mikołajewski, 21. Jan Majsterek, 66. Maciej Kowalski-Haberek, 46. Jakub Wawszczyk (75, 22. Bartosz Biedrzycki) – 16. Krzysztof Koton, 20. Piotr Marciniec, 28. Łukasz Piątek, 7. Marcin Kluska – 9. Michał Fidziukiewicz (86, 10. Krystian Pieczara).

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 4. Damian Kostkowski, 19. Sebastian Murawski(75, 32. Robert Obst), 72. Sebastian Szczytniewski (66, 3. Radosław Tuleja) – 22. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić, 7. Dominik Chromiński (67, 8. Michał Cywiński), 10. Paweł Łysiak (75, 97. Tomasz Kaczmarek) – 17. Grzegorz Goncerz(67, 25. Jakub Bojas).

• żółte kartki: Kluska, Pazio, Marciniec – Kozajda.
  • sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).