Koszulki dla młodych karateków

We wtorek 15 marca 2022 roku w gabinecie starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego wręczone zostały koszulki z logo powiatu dla zawodników i trenerów Klubu Sportowego „Morote” z Głowaczewa.

W ostatnich dniach było głośno w kołobrzeskich mediach o utalentowanych, młodych zawodnikach Klubu Sportowego „Morote” z Głowaczewa, którzy zdobyli medale podczas XXI Central Europe Open. Turniej odbywał się w Bydgoszczy i zgromadził prawie 1000 zawodników, reprezentujących 88 klubów z 16 krajów. Klub w klasyfikacji generalnej uplasował się na rewelacyjnym 7 miejscu, wystawiając w turnieju 12 zawodników, którzy przywieźli aż 14 medali.

Klub Sportowy Morote jest rodzinnym klubem, którego ideą jest to, by każdy bez ograniczeń mógł rozwijać i realizować swoje sportowe pasje. Treningi karate odbywają się w profesjonalnej sali do sztuk walki i na najwyższym poziomie. W powiecie kołobrzeskim jest to jedyny klub, w którym można trenować Karate Olimpijskie (WKF). Zawodnicy klubu mogą pochwalić się wieloma sukcesami zdobytymi w ostatnim czasie na międzynarodowych turniejach karate.

W ramach gratulacji za osiągnięte sukcesy sportowe Zarząd Powiatu postanowił ufundować koszulki z logo powiatu dla zawodników i trenerów klubu. Koszulki młodym karatekom i trenerowi Przemysławowi Spadło wręczyli starosta Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś.

Życzymy kolejnych sukcesów na najbliższych międzynarodowych zawodach w Tczewie i Bratysławie.