Kosiniak- Kamysz w Kołobrzegu: Chcę powołać kolegium dowódców wojskowych [FILM]

W niedzielę, 21-go czerwca kandydat na urząd prezydenta Rzeczpospolitej- Władysław Kosiniak Kamysz spotkał się z mieszkańcami Kołobrzegu w lokalnym porcie.

 

-Zacznę od sprawy ogólnokrajowej. Dzisiaj na południu strażacy ochotnicy, mieszkańcy powiatu Bocheńskiego, Limanowskiego, Bielickiego, wielu miejsc w Polsce walczą ze skutkami podtopień, tego co się działo w ostatnią noc; co działo się dzisiaj.- takimi słowami Władysław Kosiniak- Kamysz rozpoczął spotkanie z mieszkańcami Kołobrzegu.

 

Kosiniak- Kamysz podkreślił, że zwróci samorządom Wody Polskie, organ odpowiedzialny za gospodarkę wodną i meliorację. Podkreślił potrzebę stworzenia prawdziwego programu małej retencji, i pełnego wykorzystania małych obszarów wiejskich.

 

-Mówiłem o wsparciu miejscowości i osób, które kiedyś pracowały w PGR-ach i szacunku dla tych, którzy po wojnie budowali tutaj Polskę. Dawali szansę na godne życie, robili wszystko by tak to funkcjonowało- dodaje kandydat.

 

Mówił on również o potrzebie wypłaty „postojowego” dla rybaków, którzy utrzymują się z połowów rekreacyjnych. Obecnie połów chociażby dorsza jest zakazany.

 

Jak przyszyły zwierzchnik sił zbrojnych Władysław Kosiniak- Kamysz mówi o powołaniu podczas swojej prezydentury kolegium dowódców wojskowych, które będzie opiniować i wspierać prezydenta RP w podejmowaniu decyzji, dotyczących modernizacji armii.

 

-Ja chcę, aby polska armia była silna w tym, co produkujemy w Polsce. Nie może być tak, że ogromne pieniądze idą tylko za granicę, a w Polsce nie ma inwestycji przemysł zbrojeniowy – dodaje.

 

Według kandydata 900 milionów na modernizację marynarki wojennej w 2020 roku to stanowczo za mało.

 

Podkreślił, on również podział społeczeństwa, który może doprowadzić do tragedii.

 

Obejrzyj całą transmisję na żywo ze spotkania Władysława Kosiniaka- Kamysza z mieszkańcami Kołobrzegu.

 

🔴 NA ŻYWO📍 Kołobrzeg🙋🏻‍♂️ #Kosiniak2020

Opublikowany przez Władysław Kosiniak-Kamysz Niedziela, 21 czerwca 2020

 

Film, fot.: FB/ Władysław Kosiniak- Kamysz

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments