Koronawirus 2020: Pierwsze postojowe na kontach

Niemal 4 tys. przedsiębiorców w Zachodniopomorskiem otrzyma w środę przelew ze świadczeniem postojowym w ramach pomocy z tarczy antykryzysowej. W kraju środki trafią jutro do 86,2 tys. przedsiębiorców.

 

Do 14 kwietnia w Polsce złożono ponad 570 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Przeszło 450 tys. dotyczy zwolnienia ze składek ZUS, 97 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych, a ponad 9 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców.

Pierwsi przedsiębiorcy otrzymają pomoc już w najbliższą środę, 15 kwietnia. Wówczas to ZUS przeleje środki w ramach „postojowego”. Szczeciński oddział ZUS przekaże 2422 świadczenia postojowe, a koszaliński – 1535. W województwie zachodniopomorskim daje to łącznie kwotę 7,9 mln złotych. Najwięcej w Szczecinie, bo ponad 4,8 mln zł, natomiast w Koszalinie nieznacznie powyżej 3 mln złotych.

Na początku kwietnia w życie weszły przepisy tarczy antykryzysowej. Przewidują one, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości na raty oraz o świadczenie postojowe.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EPIDEMII ZNAJDZIESZ W NASZEJ ZAKŁADCE KORONAWIRUS

 

Zachęcamy do składania wniosków przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). To zdecydowanie przyspieszy ich obsługę. Ponad 80 proc. złożonych w ten sposób dokumentów zostało rozpatrzonych automatycznie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnienia ze składek. W tej sytuacji osoby, które prowadzą firmy nie muszą się spieszyć ze złożeniem wniosku. Mają na to czas do 30 czerwca.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments