Kontrole policyjne w Kołobrzegu. Zatrzymano pięciu pijanych kierujących

Każdego dnia kołobrzescy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, eliminując z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy. Dbają tym samym o zdrowie, a nawet życie wszystkich uczestników drogi. W trakcie jednego dnia mundurowi zatrzymali 5 kierujących, którzy kierowali pojazdami pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

 

 

Policjanci czterech pierwszych nietrzeźwych kierujących zatrzymali w Kołobrzegu do godz. 10. Trzej mężczyźni poruszali się autami osobowymi i niechlubny rekordzista „wydmuchał” prawie pół promila. Czwarty kierujący poruszał się rowerem i miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, jednak pozostali trzej mężczyźni muszą liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami prawnymi. Podobnie jak zatrzymana ok. 22 godziny piąta kierująca samochodem osobowym, której badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Sprawami zatrzymanych kierowców pojazdów osobowych zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg
Foto.: Archiwum

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments