Kołobrzeżanki zostały medalistkami mistrzostw Polski

MKP Kołobrzeg z przyjemnością informuje, że w miniony weekend nasze miasto wzbogaciło się o kolejnych medalistów Mistrzostw Polski. Dwie nasze byłe zawodniczki, mieszkanki Kołobrzegu, zdobyły miejsca na podium w najważniejszych imprezach pływackich w naszym kraju.

Gabriela Ławrynowicz, reprezentująca obecnie Wartę Poznań w Mistrzostwach Polski 16-latków, została Wicemistrzynią Polski zdobywając wraz ze swoją drużyną, srebrny medal w sztafecie 4×100 stylem dowolnym. Pomimo skręconego stawu skokowego Gabriela zacięcie walczyła do samego końca, a do złotego medalu zabrakło zaledwie 0,34 sekundy.

Weronika Mrożek, reprezentująca obecnie MKP Szczecin, została brązową medalistką Mistrzostw Polski juniorów 15 letnich na bardzo wymagającym dystansie 800m stylem dowolnym.

Trenerzy, działacze i przyjaciele Miejskiego Klubu Pływackiego Kołobrzeg cieszą się i gratulują zawodniczkom, które rozwijają się nadal i kontynuują swoją przygodę ze sportem.