Kołobrzeskie LO celebrowało Święto Szkoły w obecności Anny Mieczkowskiej [FOTO]

Uroczystość święta I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu to wyjątkowy moment w życiu szkoły.– czytamy na profilu Anny Mieczkowskiej na Facebooku.

W piątek 7 lutego 2020 roku w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się uroczysty apel z okazji święta szkoły.

Święto szkoły jest dniem szczególnym, obchodzonym bardzo uroczyście. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych w uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Antoni Szarmach, Wicestarosta Jacek Kuś, Członek Zarządu Powiatu Helena Rudzis-Gruchała oraz radni powiatowi. Obchodzone święto było okazją do podsumowań wyników dydaktycznych oraz podkreślenia sukcesów szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Znaczące osiągnięcia szkoły są wynikiem ogromnego zaangażowania i wielkiego wkładu w pracę dydaktyczną całego grona pedagogicznego. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu zyskało uznanie i cieszy się niezwykłą renomą wśród szkół ponadpodstawowych w województwie zachodniopomorskim.

W dniu święta szkoły Starosta Tomasz Tamborski w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu w Kołobrzegu złożył najlepsze życzenia i gratulacje Panu Dyrektorowi, całemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom Szkoły, a także całej społeczności uczniowskiej. Z tej okazji przekazał również na ręce Pana Dyrektora Józefa Skorupińskiego symboliczny czek na kwotę 3.000 złotych. Podczas uroczystości Prezes KMKL “Sztorm” Mieczysław Kuchciak w towarzystwie Starosty przekazał delegacji klubu statuetkę “Perła Powiatu”, nagrodę Starosty Kołobrzeskiego o wymiarze sportowym za całokształt osiągnięć w dziedzinie sportu, promocję Powiatu Kołobrzeskiego oraz działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży.

Całej społeczności szkolnej życzymy satysfakcji i dalszych owocnych lat pracy, kontynuowania i rozwijania najlepszych tradycji Szkoły oraz kolejnych sukcesów.

 

Cieszy mnie fakt, że I Liceum Ogólnokształcące daje umiejętności potrzebne w dzisiejszym świecie i pokazuje użyteczność wiedzy. Drodzy uczniowie i nauczyciele, życzę i gorąco kibicuję, aby rok 2020 był dla Was pomyślny, był rokiem realizacji najśmielszych planów i ambitnych marzeń oraz znaczących osiągnięć– czytamy w dalszej części wpisu.

 

 

Fot. FB/ Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments