Kołobrzeska Orkiestra Kameralna oczarowała publiczność [FOTO]

Koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej rozpoczął I Koncert Fryderyka Chopina e-moll op.11 w wykonaniu młodego pianisty z Poznania, absolwenta Haute École de Musique w Genewie a studiującego nadal w Zürcher Hochschule der Künste.

Jego wykonanie od dynamicznych partii w allegro, przez nastrojowe zamyślenie w larghetto do brawurowego i dowcipnie zgranego ronda urzekło publiczność i wzbudziło szczere owacje. Dowiedzieliśmy się, że Miłosz Sroczyński przygotowuje się, do XVIII Konkursu Chopinowskiego, którego pierwsze przesłuchania konkursowe rozpoczynają się już w kwietniu 2020 roku.

Po krótkiej przerwie smyczki, klarnet i głos recytujący – w tej roli aktor Pracowni Teatralnej w RCK-a Jacek Daszkiewicz, wprowadzili publiczność w nastrój mistyczny i refleksyjny za sprawą Feliksa Nowowiejskiego i jego poematu “Pożegnanie Ellenai”. Nastrojowa muzyka i poezja Słowackiego unosiły się jeszcze w sali, gdy wybuchła “Orawa” Wojciecha Kilara. Młodzi muzycy zagrali z sercem a w bisie wykrzesali z siebie jeszcze większą energię. To był mocny i porywający finał koncertu z cyklu Muzyka Polska na Bałtykiem. Do wydarzenie doszło za sprawą sponsora głównego “Anwil” Grupa Orlen. Koncert przygotowała i poprowadziła od pulpitu Antonina Pola Banaś.

 

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments