Kołobrzescy harcerze po raz kolejny pomagali w walce z wirusem

Od marca wstrzymana została praca śródroczna w drużynach harcerskich i gromadach zuchowych, ale w środowisku harcerskim rozpoczęła się służba instruktorska, a wśród zuchów zapanowały wszelkie formy zdalne.

Harcerze z naszego hufca włączyli się w szereg akcji pomocowych, ale także sami pełnili służbę wolontariacką w swoich środowiskach. Wielu z nas szyło maseczki i przekazywało je potrzebującym. Doskonałym przykładem służby i to wielopokoleniowej jest Rodzina Grząkowskich, która uszyła 50 sztuk maseczek ochronnych. Wysiłek i starania jakie włożyli w swoją służbę na pewno będą dla nich źródłem satysfakcji i pomocą dla mieszkańców. Postanowiliśmy przekazać je pracownikom Urzędu Miasta Kołobrzeg, wyrażając tym samym wdzięczność za ciągłą pracę i przyjmowanie interesantów w tak trudnym dla wszystkich czasie.

Na ręce Pani Prezydent ds Społecznych Ilonie Grędas – Wójtowicz przekazali przedstawiciele: zuchów z Kołobrzeskiej Gromady Zuchowej NIEDŹWIADKI i harcerzy ze 112 Kołobrzeskiej Drużyny Starszoharcerskiej KRYPTONIM im. Cichociemnych.

 

Fot.: UM Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments