Kolejny zwycięski sparing

Podopieczni Dietmara Brehmera pokonali w piątej grze kontrolnej Świt Szczecin 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Paweł Łysiak, Leszek Jagodziński oraz Dominik Chromiński. Było to pierwsze spotkanie podczas zimowych przygotowań, w którym “biało-niebiescy” stracili bramkę.

Kotwica bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Już w trzeciej minucie spotkania atak gospodarzy przerwał Jakub Szarpak, który zagrał za plecy obrońców Świtu. Tam znajdował się Paweł Łysiak który wygrał pozycję ze stoperem drużyny prowadzonej przez Andrzeja Tychowskiego i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Kotwicę na prowadzenie. Dziesięć minut później Świt dośrodkował w pole karne Nadmorskich. Głową uderzał zawodnik ze Szczecina, ale piłkę bez problemów złapał Oskar Pogorzelec. Chwilę później kolejną sytuację miał zespół z północnego Szczecina. Strzał Adama Nagórskiego z trudem obronił bramkarz drużyny z Kołobrzegu. W 30. minucie bardzo dobrą sytuację do wyrównania miał Świt. Jednak bardzo dobrze na linii bramkowej wykazał się Oskar Pogorzelec który obronił strzał nogami. W 33. minucie piłkę na połowie Świtu odebrał Jakub Szarpak i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Strzał lewonożnego defensora Kotwicy przeleciał niestety obok bramki Świtu. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Leszek Jagodziński. Nasz młodzieżowiec zdecydował się na strzał z dystansu i ładnym uderzeniem z trzydziestu metrów nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego uderzenia Kotwicy. W pole karne wprowadził się Rafał Maćkowski, który został sfaulowany przez obrońcę Świtu. Do piłki podszedł Dominik Chromiński i strzałem a’la “Panenka” pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później strzelec trzeciego gola mógł zdobyć swoją druga bramkę jednak uderzenie zza szesnastki obronił z trudem bramkarz Świtu. W 64. minucie meczu gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Bezpośrednio z rzutu wolnego Kamila Lecha pokonał Adam Ładziak. Na kwadrans przed końcem na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Gawron, który minął zawodnika Świtu, ale jego uderzenie okazało się zbyt lekkie. Pięć minut później dośrodkowanie z prawej strony Kacpra Aleksiuka trafia prosto na głowę nabiegającego na piątym metrze Ondreja Jakubova, ale uderzenie naszego pomocnika przelatuje obok słupka. Przed końcowym gwizdkiem jedna jak i druga drużyna próbowała sprawić trudu bramkarzom, ale ataki obu ekip były niegroźne.

Świt Szczecin vs Kotwica Kołobrzeg 1:3 (0:2)

• 0:1 – Paweł Łysiak 3’
  • 0:2 – Leszek Jagodziński 42’
  • 0:3 – Dominik Chromiński 52’ (k)

Kotwica Kołobrzeg: Pogorzelec (Lech 46’)- Sadzawicki, (Szygenda 30’), Obst (Kostkowski 65’), Kostkowski (Skowroński 46’), Szarpak (Jakubov 46’) – Rościszewski (Maćkowski), Piotr Łysiak (Bartoś 60’), Kalupa (Gawron), Jagodziński (zawodnik testowany 46’) (Aleksiuk 65’) – Paweł Łysiak (Chromiński 46’), Goncerz (Cempa 46’)