Kolejne zwycięstwo Kotwicy. Pokonała Zagłębie Lubin

W 10 kolejce eWinner 2.Ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się na własnym stadionie z Zagłębiem II Lubin.

Było to szlagierowe starcie tej serii. Gospodarze zdecydowanie liderują w tabeli, a rywal po serii pięciu zwycięstw z rzędu plasował się na trzeciej pozycji. Obie ekipy liczyły na przełamanie serii przeciwnika. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, a okazji strzeleckich było jak na lekarstwo. Zagłębie dłużej utrzymywał się przy piłce, ale z tej przewagi nic nie wynikało. Kotwica w zasadzie miała jedną groźną akcję. Strzał Kamila Korta wybronił bramkarz gości Michał Matys. Po pierwszej bezbarwnej połowie był remis 0:0.

Od początku drugiej części kołobrzeżanie grali odważniej. W efekcie coraz częściej zagrażali bramce gości. W 63 minucie Paweł Łysiak wygrał pojedynek o piłkę z obrońcą gości, dograł do debiutującego młodzieżowca Sebastiana Szczytniewskiego, a ten z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne. Akcję wykończył precyzyjnym strzałem Kamil Kort i Kotwica objęła prowadzenie. Zagłębie starało się odpowiedzieć , ale niewiele z tego wynikało. Piraci z Kołobrzegu walczyli o kolejnego gola. W 79 minucie Radosław Tuleja zagrał prostopadle do Pawła Łysiaka, a skrzydłowy Kotwicy z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne. Akcje wykończył … ponownie Kamil Kort. Do końca spotkania Biało-Niebiescy kontrolowali przebieg spotkania i zainkasowali komplet punktów.

Wygrana nad Zagłębiem 2:0 jest 9 kolejnym zwycięstwem drużyny kołobrzeskiej i 10 meczem bez porażki. Kotwica z dorobkiem 28 punktów zdecydowanie prowadzi w II lidze.

W następnym meczu, w niedzielę 18 września zmierzy się na wyjeździe z Polonią Warszawa.

Kotwica Kołobrzeg 2-0 Zagłębie II Lubin

Kamil Kort 63, 79

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 4. Damian Kostkowski, 19. Sebastian Murawski, 72. Sebastian Szczytniewski (69, 3. Radosław Tuleja) – 22. Kamil Kort (81, 77. Kamil Bartoś), 8. Michał Cywiński (63, 7. Dominik Chromiński), 16. Josip Šoljić, 10. Paweł Łysiak (80, 97. Tomasz Kaczmarek) – 25. Jakub Bojas (62, 20. Grzegorz Goncerz).

Zagłębie II: 1. Michał Matys – 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Jakub Kolan, 4. Kacper Lepczyński, 5. Mateusz Bartolewski – 7. Kōki Hinokio (80, 18. Kacper Masiak), 6. Mateusz Kizyma, 8. Filip Kocaba (86, 17. Kacper Terlecki), 10. Dawid Pakulski, 11. Szymon Kobusiński (86, 13. Jakub Rogalski) – 9. Oliwier Sławiński (58, 16. Paweł Kruszelnicki).

• żółte kartki: Szczytniewski, Chromiński, Kaczmarek – Kobusiński, Kłudka.
  • sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).