Kapitan Parawan powraca. Akcja Respekt Bałtyk

Jest druga część komiksu o przygodach Kapitana Parawana. W pierwszej misji nad morzem super bohater walczył ze zjawiskiem parawaningu na polskich plażach. Teraz hasłem przewodnim jego nauk jest slogan „Respekt Bałtyk”.

Kampania edukacyjna w Darłowie ma za zadanie zachęcić turystów do ochrony wspólnego dobra naturalnego, jakim jest morze. Bywa ono piękne, spokojne i tajemnicze, ale też groźne i niebezpieczne.

– Każdy, bez względu na wiek, umiejętności pływackie i żeglarskie, powinien przed Bałtykiem czuć respekt, bo to poważanie, podziw i ostrożność – wyjaśnia Magdalena Burduk z Biura Promocji Miasta Darłowo. – Kapitan Parawan w drugiej części przygód uczy przestrzegania norm i zasad korzystania z kąpielisk morskich. Podpowiada i przestrzega.

Respekt Bałtyk to szersza akcja Królewskiego Miasta. Po apelu do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wsparcie przedsięwzięcia udało się pozyskać 500 plakatów i 5 tysięcy broszur z informacjami na temat bezpiecznych zachowań nad wodą i sposobów reagowania na sytuacje kryzysowe. Egzemplarze są dostępne w punktach informacji turystycznej w mieście, a także na stanowiskach ratowników wodnych. Powstał również folder informacyjny o darłowskich plażach autorstwa Magdaleny Burduk, a wydany w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. Hasło akcji widnieje też na wyprodukowanych opaskach dla dzieci, które można pobrać na wszystkich punktach woprowców z plaży zachodniej i wschodniej w Darłówku.
Wspomniane obie części komiksu z przygodami Kapitana Parawana w wersji elektronicznej są do pobrania na stronie internetowej (www.darlowo.pl).

Fot. UM Darłowo

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments