Kacper Maszczak Mistrzem Europy!

W niedzielę w miejscowości Čadca na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Europy federacji XPC w trójboju siłowym. Kacper, dzięki zdobyciu kwalifikacji podczas Mistrzostw Polski w Siedlcach mógł wziąć udział w tych zawodach.

Podobnie jak w kwietniu, także teraz Kacper startował w pojedynczym martwym ciągu, swojej koronnej konkurencji. W sobotę, podczas ważenia, waga wykazała 98,8 kg masy ciała zawodnika, dzięki czemu Kacper startował w kategorii juniorów do 100 kg.

Rozpoczęcie zmagań w pojedynczych bojach odbyło się w niedzielę. – W pierwszym podejściu bez problemu podniosłem 280 kg. W drugim podejściu zaliczyłem 300 kg. W trzecim po cichu liczyłem na nowy rekord życiowy, ale na Słowacji jest chyba mocniejsze przyciąganie ziemskie i ciężary wydawały się cięższe, przez co podniosłem jedynie 310 kg w ostatniej próbie – śmieje się Kacper.

Ten wynik dał mu pierwsze miejsce w kategorii juniorów do 100 kg, a także pierwsze miejsce spośród wszystkich młodych zawodników, czyli junior open. Kacper już planuje kolejny start w tej federacji, a będzie to Puchar Świata rozgrywany w Polsce, podczas którego będzie walczył o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata organizowane przez samego Arnolda Schwarzeneggera w Stanach Zjednoczonych.

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments