Julia Antolak ze srebrem

We wrocławskiej Hali Stulecia w dniach 10-12 sierpnia 2018r. zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych! W trzydniowych zmaganiach zagrało prawie 1000 zawodników, wśród nich pięcioro juniorów Solnego Grzybowo: Julia Antolak w grupie dziewcząt do lat 18, Hanna Arabas w grupie dziewcząt do lat 10, Adam Szczygielski – chłopcy do lat 8, Michał Kuczyński – chłopcy do lat 12 oraz Krzysztof Kabaciński – chłopcy do lat 14.


W piątek i sobotę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich w kategoriach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16, 18 lat! Uczestnicy we wszystkich grupach wiekowych rozegrali po 11 rund, granych tempem 15 minut + 10 sekund na posunięcie na zawodnika. W niedzielę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych w tych samych kategoriach wiekowych co w szachach szybkich. Zawodnicy “blitza” rozegrali na dystansie 13 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika.

Srebrny medal w grupie dziewcząt do lat 18 w szachach błyskawicznych z dorobkiem 10,5 punktu zdobyła Julia Antolak . Nasza zawodniczka miała tyle samo punktów co zwyciężczyni zawodów Oliwia Kiołbasa, ale o kolorach medalu zadecydowała punktacja pomocnicza, którą o 1 punkt lepszy miała zawodniczka z Białegostoku i to ona została mistrzynią kraju. W szachach szybkich Julia zajęła zaś 5 miejsce zdobywając 7 punktów.

Dla Julii występ w tych mistrzostwach był ostatnim w jej juniorskiej karierze, podczas której w wieku od 7 do 18 lat zdobyła łącznie dla naszego klubu 21 medali Mistrzostw Polski.

Dobrze też zagrała Hania Arabas, która z dorobkiem 6 punktów w szachach szybkich oraz 6,5 w szachach błyskawicznych uplasowała się na w obu konkurencjach na 30 miejscu wśród 71 startujących w jej grupie zawodniczek. W grupie chłopców do lat 14 Krzysztof Kabaciński zdobył w szachach szybkich 6 punktów (46 miejsce), a w błyskawicznych 7 punktów (40 miejsce). W grupie startowało 126 zawodników. Wśród chłopców do lat 12 Michał Kuczyński zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych zdobył po 5 punktów, co wśród 130 startujących zawodników pozwoliło na zajęcie miejsca 83 i 93. Grający po raz pierwszy w takich zawodach Adam Szczygielski z dorobkiem 4 punktów w szachach szybkich oraz 5,5 w błyskawicznych co dało mu 83 i 75 miejsce wśród 99 startujących zawodników.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments