Julia Antolak arcymistrzynią WGM

Szachistka Solnego Julia Antolak podczas rozgrywek Szachowej Bundesligi Kobiet uzyskała trzecią i ostatnią wymaganą normę do uzyskania najwyższego kobiecego tytułu szachowego – arcymistrzyni (WGM).

 

Tak więc nasza zawodniczka po zatwierdzeniu tych norm przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) na najbliższym kongresie będzie 21 w historii Polskich Szachów arcymistrzynią.

W miniony weekend w Baden – Baden rozgrywany był ostatni zjazd najsilniejszej kobiecej ligi na świecie. W trzech ostatnich rozegranych przez Julię meczach dwa razy wygrała i uzyskała jeden remis. Właśnie po tym remisie z byłą Mistrzynią Świata i tegoroczną zdobywczynią Pucharu Świata – Alexandrą Kosteniuk, jedną z najsilniejszych rosyjskich szachistek Julia mogła świętować zdobycie tytułu arcymistrzyni.

Tak jak wspominaliśmy tylko 20 kobiet w historii Polskich szachów ma tytuły arcymistrzyni. Co ciekawe Julia mająca aktualnie 21-latka będzie taki tytuł miała jako 21 kobieta w Polsce, co z całą pewnością jest jej sporym sukcesem w wieloletniej przygodzie z szachami.

Zespół TuRa Harksheide, której barwy reprezentowały w tym roku nasze dwie zawodniczki Julia Antolak i Maria Gościniak zajął w 12 zespołowej lidze 7 miejsce zapewniając sobie pozostanie w gronie najlepszych na kolejny sezon.

Julia dla drużyny zdobyła 8 punktów w 11 partiach, Marysia zaś dołożyła do dorobku drużyny 2 punkty.

 

Źródło: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments